2020-08-15, šeštadienis, 18:50.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:08, leidžiasi 21:02, dienos ilgumas 14:54.

Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokiniai daugiakalbystės olimpiadoje

Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokiniai daugiakalbystės olimpiadoje

Šeštadienį, balandžio 16 d.  IIg2 kl. gimnazistė Jurgita Žeižytė, IIIg3 kl. - Brutenis Glivva, bei IVg2 kl. gimnazistas Julius Petrauskas dalyvavo 5 –oje daugiakalbystės olimpiadoje „AŠ KALBU, TU KALBI – MES BENDRAUJAME! 2016“, kurią organizavo Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje. Olimpiadoje dalyvavo 36 komandos iš daugiau nei 17 Lietuvos miestų.

 

Jos metu skambėjo daugiau nei 20 skirtingų kalbų! Pagrindinis šios olimpiados tikslas yra skatinti mokinių motyvaciją mokytis daugiau ir įvairesnių užsienio kalbų, ugdyti kūrybiškumą, saviraišką bei komandinio darbo gebėjimus.

 


Olimpiada prasidėjo komandų prisistatymu užsienio kalba, kuri nėra konkursinė. Tad  mūsų gimnazistų komanda pasirinkto prisistatyti latviškai, o  užduotis atlikti 5 kalbomis: italų, prancūzų, anglų, vokiečių ir rusų. Geriausiai sekėsi kalbėti ekspromptu, rašyti pasakojimą, panaudojant 5 žodžius-skolinius iš įvairių kalbų, bei įgarsinti trumpą filmą itališkai, vokiškai ir angliškai. Perpasakoti juokingą istoriją trijomis skirtingomis kalbomis buvo labai sudėtinga, o kalbų kazino  patikrino istorijos žinias.

 


Atlikus visas užduotis, komandos turėjo laisvo laiko ir galimybę pasigrožėti nuostabia Vilniaus panorama, o vėliau įvyko  olimpiados uždarymas ir  apdovanojimas. Pirmasias tris vietas užėme Vilniaus mokyklų komandos, o Raseiniškiai buvo apdovonti už tai, kad mokėjo daugiausiai užsienio kalbų.  Taigi, mokykimės užsienio kalbų, nes „kalbos atveria duris į kitas kultūras, o kiekviena kultūra yra įdomi ir plečia akiratį“. (T. Venclova)

 

 

 

 


Anglų kalbos mokytoja metodininkė
Rita Lukošiūtė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144