2019-06-20, ketvirtadienis, 01:51.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Popiežius jaunimui: „Neleiskite, kad pasaulis jus įtikintų, jog geriau yra eiti po vieną“

2018-09-25, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Popiežius jaunimui: „Neleiskite, kad pasaulis jus įtikintų, jog geriau yra eiti po vieną“

Šeštadienio vakarą skambant specialiai jaunimo susitikimui su Šventuoju Tėvu sukurtai giesmei „Kristus Jėzus – mano viltis“, į Katedros aikštę susitikti su jaunimu atvyko Popiežius Pranciškus. Manoma, kad šiame susitikime dalyvavo iš viso apie 60 tūkstančių žmonių.

 

Šventasis Tėvas visuomet kviečia užmegzti dialogą, pokalbį. Šįkart, užlipęs ant scenos, jis įdėmiai išklausė dviejų jaunų žmonių liudijimų.

 

Monika Midverytė pasakojo apie ne kartą patirtą psichologinį bei emocinį smurtą ir tėvo alkoholiko savižudybę. Bendruomenės dėka jai pavyko susitaikyti su skaudžia netektimi.

 

35-erių Jonas Davalga, sergantis autoimunine liga, šiandien – aktyvus ir sėkmingas verslininkas. Liudydamas jis teigė gyvenantis geriausią gyvenimo etapą, nors dėl sveikatos turi labai riboti savo veiklą ir bet kuriuo metu jam gali iškilti pavojus gyvybei.


Šv. Petro įpėdinis pradėjo savo kalbą padėkodamas už Monikai ir Jonui už liudijimą: „Išklausiau jį kaip bičiulis, tarsi sėdėtume drauge kur nors bare po Jaunimo teatro spektaklio ir kalbėtumės apie gyvenimą, gurkšnodami alų ir girą.“ Taip pat pridūrė, jog supranta, kad jų gyvenimas nėra spektaklis, o „realus, konkretus, kaip ir kiekvieno iš mūsų“ – jie yra čia tam, kad padėtų mums pamatyti, jog Dievas davė jiems „malonę ištverti, vėl pakilti ir tęsti gyvenimo kelionę“.

 

Popiežius Pranciškus ragino nepasiduoti „pagundai susikoncentruoti į save, tapti egoistais ar lengvabūdžiais skausmo, sunkumų ir praeinančios sėkmės akivaizdoje“ ir pasipriešinti „individualizmui, kuris uždaro mus nuo kitų, padaro mus egocentriškus ir pasipūtusius, besirūpinančius tik savo įvaizdžiu ir savo gerove“.

 

Šventasis Tėvas patarė įveikti sunkumus malda ir pagalba kitiems. Jis kalbėjo, kad susitikimas su Jėzumi mums primena, jog „neturi reikšmės priešininko stiprumas, ar laimi „Kauno ,,Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“, nesvarbu rezultatas, svarbu, kad Viešpats yra su mumis“. Popiežius drąsino jaunimą sakydamas: „Sekti Jėzumi – tai uždegantis nuotykis, kuris suteikia mūsų gyvenimui prasmę, leidžia mums pasijusti bendruomenės dalimi. <...> Mielas jaunime, tikrai verta sekti Kristumi, nebijokime dalyvauti revoliucijoje, į kurią jis kviečia, – švelnumo revoliucijoje.“

 

Šventasis Tėvas priminė, kad „gyvenimas – tai nuolatinis ėjimas, ieškant teisingos krypties, nebijant sugrįžti atgal, jei suklydau“. Jis prašė, kad jauni žmonės nesileistų „įviliojami į labirintą, iš kurio sunku išeiti“, bet būtų pirmyn keliaujantis jaunimas, nes Jėzus „niekada nesiliaus mus kūręs iš naujo, net jei mes kartais mėginame save sužlugdyti“.

 

Ypač prasmingai nūdienos realybėje, kai  po pasaulį, bandydami rasti sau vietą svetimuose visuomenėse, blaškosi tūkstančiai lietuvių, skambėjo šie Šventojo Tėvo žodžiai: ,,Mūsų tapatybė yra priklausymas tautai. Neegzistuoja laboratorinė , destiliuota tapatybė, neegzistuoja grynakraujė tapatybė. Egzistuoja tik ėjimo kartu, kovoti kartu, mylėti kartu.Yra identitetas priklausyti šeimai ir tautai. Yra identitetas, kuris tau duoda jėgos kovoti, mylėti ir rūpintis kitais. Mąstykite apie praeitį, kalbėkitės su senais žmonėmis, atraskite savo tautos šaknis, džiaugsmą, išgyvenimus, vertybes. Ir taip savo tautą galėsi kelti iš šaknų ir eiti pirmyn. jei norite turėti tautą didelę, gražią, prisiminkite savo šaknis ir neškite į priekį."

 

Šiais savo žodžiais popiežius netiesiogiai atkreipė dėmesį į bene didžiausią šiandienos Lietuvos problemą: ištirpti milijardiniame žmonijos vadenyne trims milijonams lietuvių tėra vienas juokas. Tik ar tai yra mūsų tautos kelias? Ar materialinio pasaulio blizgesys, kuris vis labiau užvaldo mūsų visuomenę ir kurio paieškose blaškomės po platų pasaulį, gali turėti daugiau vertės už amžinąsias vertybes, už tai, ką per sunkiausius kataklizmų laikotarpius išsaugojo tėvai ir seneliai? Šventasis Tėvas davė atsakymą, kurio dar neatrado daugelis mūsų tautiečių: tik priklausydami tautai esame įdomūs pasauliui ir būtent tai yra didžiulė vertybė, kurią dažnas pamirštame ar sumenkiname.

 

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144