2019-12-11, trečiadienis, 15:19.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:46, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:14.

Politikų sprendimas: VšĮ ,,Raseinių jaunimo užimtumo centras“ likviduoti!

2019-12-02, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Politikų sprendimas: VšĮ ,,Raseinių jaunimo užimtumo centras“ likviduoti!

Praėjusią savaitę vykusiame Raseinių rajono savivaldybės tarybos 9 - ojo šaukimo 11 - ame posėdyje buvo apsvarstyti 26 - i darbotvarkės klausimai.

 

Daugelis jų buvo priimti be didesnių diskusijų. Kaip jau tapo įprasta, daug nepigiai apmokamo Tarybos narių laiko posėdžiuose yra sugaištama svarstant jų nusišalinimo nuo klausimų svarstymo dėl galimų viešų ir privačių interesų pažeidimų. Ne išimtis buvo ir šį kartą - daug Tarybos narių dirba savivaldybės įstaigose ar įmonėse, turi žemės, nekilnojamo turto ar pan. Tiesa, kai kuriais atvejais jų bandymai nusišalinti jau panašėja į tam tikrą sutrikimą, vadinamą paranoja arba tiesiog dėmesio stoką...

 

Šios Tarybos kadencijos pradžioje buvo priimtas sprendimas atlikti Savivaldybės administracijos auditą. Atlikus jį, turėjo būti koreguojama Savivaldybės administracijos struktūra. Šiame posėdyje ją pristatė Administracijos direktorius E. Jonyla. Esminiai jos pakeitimai - atsiras du žmonės, kurie bus atsakingi už viešosios tvarkos savivaldybėje priežiūrą, bei bus įsteigtas naujas etatas darbuotojui, kuris bus atsakingas už turizmą. Papildomas lėšų poreikis - apie 10 tūkst. mėnesiui. Klausimui Taryba, 14 -ai jos narių balsavus ,,Už“, pritarė.

 

Vienbalsiai buvo leista VšĮ ,,Raseinių ligoninė“ įsigyti kompiuterinį tomografą. Taip pat vienbalsiai buvo pritarta klausimui dėl Savivaldybės finansinio turto investavimo  UAB ,,Raseinių vandenys“ kapitalo didinimui. Į D. Ulicko klausimą, ar šis investavimas nėra skirtas padengti 20 tūkstančių, kuriuos UAB ,,Raseinių vandenys“ sumokėjo UAB ,,Gensera“ dėl taikos sutarties, Savivaldybės vadovams pritarus, besišypsančio pranešėjo buvo atsakyta, kad tai yra Savivaldybės lėšos, kurios investuojamos.

 

Dar vienam, itin gyventojams aktualiam klausimui, - ,,Dėl UAB ,,Raseinių šilumos tinklai“ bazinių šilumo kainų dedamųjų nustatymo pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams“ - Taryba nepritarė. Bet šis nepritarimas neturi jokios galios - Tarybai nepritarus, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisiją kainą nustato vienašališkai. Taigi, ši kaina bus 5,79 cnt./kWh be PVM, t.y. 21,6 proc. didesnė nei prieš tai buvusi.

 

Nuo š. m. balandžio 1 dienos Raseinių rajone veikia VšĮ ,,Raseinių jaunimo užimtumo centras“. Centras, vos pradėjus darbą dabartinei rajono valdžiai, buvo atidarytas vos ne skubos tvarka. Jo tikslas – 14-29 metų amžiaus asmenų užimtumo didinimas, vykdant veiklas, skirtas sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę, visuomeninę veiklą bei plėtoti ir ugdyti asmenines, socialines, profesines bei edukacines kompetencijas, vadovaujantis atvirojo darbo su jaunimu principais.

 

Dabar lygiai taip pat, Tarybos sprendimo projektą pateikus skubos tvarka, neišdiskutavus net komitetuose, jis  buvo likviduotas. Tarybos nario D. Ulicko priminimas, kad mero A. Bautronio rinkiminėje programoje buvo punktas apie jaunimo centrų plėtrą, pastarojo buvo palydėtas kiek suglumusia veido išraiška. Bet tai nesutrukdė nei jam, nei jo kolegoms šiam klausimui pritarti...

 

Tarybos posėdžio įrašas:

 

P.S. Kilus klausimui dėl garso kokybės, pretenzijas prašome reikšti Savivaldybei.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144