2019-05-24, penktadienis, 07:03.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:36.

Politiko žodžiai pagrįsti darbais (1)

2017-08-31, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Politiko žodžiai pagrįsti darbais

„Kelionėse į užsienį stengiuosi ne tik ką nors įdomaus pamatyti, patirti ar kitais būdais smagiai praleisti laiką. Pirmiausia noriu sukaupti informaciją ir surasti patikimų partnerių, kurie būtų naudingi Raseinių kraštui. Tai nėra paprasta, bet reikia stengtis“, – sykį prasitarė Savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Steponas Nacius. Jauno politiko žodžiai pagrįsti jo konkrečia veikla, todėl Steponas gali būti pavyzdžiu ne vienam kolegų. Ypač tiems, kurie tik posėdžių salėje rodo savo aktyvumą artėjant savivaldos rinkimams. 

 


S.Nacius  visa širdimi atsidavęs futbolui, yra sporto asociacijos „Ariogalos vienybė“ prezidentas. Jis įžiebė šios sporto šakos profesionalumo kibirkštį rajone, pats treniruoja jaunuosius futbolininkus.  „Ariogalos vienybė“ – pirmoji Lietuvos sporto mėgėjų draugija, kuri pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos futbolo federacija ir Raseinių rajono savivaldybės taryba. Ši sutartis padės įgyvendinti futbolo vystymo strategiją visame rajone, propaguoti populiariausios pasaulyje sporto šakos naudą ir kultūrą, skatinti vaikus treniruotis, tobulėti, sveikai gyventi.   

 


„Ariogalos vienybė“ įsipareigojo vystyti šią sporto šaką ne tik savo mieste, bet ir Raseiniuose,  Viduklėje, Nemakščiuose bei Girkalnyje ir po aštuonerių metų suburti  profesionalią futbolo komandą, kurioje žaistų mūsų krašte išugdyti žaidėjai. Šio žaidimo infrastruktūrai gerinti naudojami ir tarptautiniai fondai, kaip antai, Lenkijos futbolo sistema.  Balstogės klube „Jagiellonia“ žaidžiantis Lietuvos futbolo rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas yra Raseinių rajono futbolo ambasadorius.

 


„Mūsų vizija – įgyvendinti seną svajonę – sutvarkyti ir pritaikyti įvairioms reikmėms Ariogalos stadioną vaizdingame Dubysos slėnyje. Apie tai diskutuosime su Savivaldybės administracijos specialistais, abiejų Ariogalos seniūnijų vadovais, bendruomenių atstovais, tarsimės, ko kam reikia. Pavyzdžiui, „Ariogalos vienybė“ nori, kad būtų prižiūrima futbolo veja, kurioje galėtų žaisti ir treniruotis  visi šios sporto šakos entuziastai. Reikia sutvarkyti ir paplūdimį, galbūt įrengti kempingą, baidarių uostą, kad būtų galima vystyti turizmą, pasirūpinti ir aktyviam žmonių laisvalaikiui pritaikyti visą infrastruktūrą. Nenoriu būti pats gudriausias ir visiems nurodyti, ko reikia šiame slėnyje. Visi turime pasitarti ir siekti geidžiamų rezultatų“, – į ateitį pažvelgė jaunatviško polėkio ir energijos nestokojantis S.Nacius.

 


Savivaldybės tarybos narys jau kuris laikas bendradarbiauja su Grudeko valsčiaus iš Lenkijos vaitu Vieslavu Kulesa (Wieslaw Kulesza). Rugsėjo pradžioje lenkai priims „Ariogalos vienybės“ jaunuosius futbolininkus, kurie pirmą kartą žais tarptautiniame turnyre. Kaimyninės šalies atstova  yra ir Ariogalos Dainų slėnio atnaujinimo projekto  partneriai. Tačiau pagrindinis šio projekto tiekėjas bus Raseinių rajono savivaldybė, kuriai iki konkrečių darbų pradžios teks atlikti ne vieną „namų darbą“. Pasak S.Naciaus, ankstesniais metais užtekdavo parengti nebrangų investicinį arba techninį projektą ir konkurso būdu rinktis rangovus. Dabar situacija yra visiškai pasikeitusi – reikia gauti statybos leidimą, parengti ir su atitinkamomis institucijomis suderinti techninį projektą, kuris gali brangiai kainuoti.

 


„Lietuvoje apskritai visos planuojamų darbų biurokratinės procedūros yra ištemptos iki begalybės, ypač kai kalbama apie regioninių parkų ar greta jų esančias teritorijas. Dėl to gali nusvirti rankos, o trafaretiniai lozungai apie sveiko, aktyvaus žmogaus ugdymą visiškai praranda prasmę. Jeigu rajono politikai būtų atmetę šį projektą, jį įgyvendinti viena  „Ariogalos vienybė“ labai sunkiai įstengtų – nebent  vaikų sąskaita. Reikėtų iš jų maždaug dešimčiai metų atimti treniruočių stovykloms, sporto inventoriui ir kitiems būtiniems dalykams planuotas lėšas. Kažkoks absurdas – projektas yra naudingas visai valstybei, bet jį įgyvendinti sudarytos didelės kliūtys. Teks ieškoti bendraminčių, kurie padėtų rasti lėšų. Lenkijoje yra visai kita situacija – visos procedūros supaprastintos, viskas vyksta sparčiai“, – pabrėžė S.Nacius.
 

 

 
 
Contact form

 

Ariogalietis Vytas 2017-08-27 15:57:36 IP: 78.62.154.27

Idomus straipsnis apie Stepuka,kuris vel pradejo reklamuotis.Stepai, gal truputi per anksti pradejai rinkimine kompanija.Apie Ariogalos sporto kluba Ariogalos TAURAS zino ne tik Raseiniai,bet Kedainiai,Kaunas,Kelme.Klubo vadovas Matas Skamarakas garsina rajona savo mokiniais lengvaatleciais ne tik Lietuvoje,bet ir tarptautineje arenoje,jo siemet suorganizuoti tarprajoniniai tinklinio ir krepsinio renginiai tikrai verti pasigerejimo.Ariogalos VIENYBE,mano manymu,egzistuoju tik popieriuje,kaip ir kita Ariogalos bendruomene.Tai gi ,Steponai Naciau ,tamstai reiketu pradeti savo tiesas irodyti darbais ,o ne tusciomis pagyruniskomis kalbomis ir imti pavyzdi is savo kolegos Taryboje Mato SKAMARAKO.SU PAGARBA BUVES SPORTININKAS VYTAS

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144