2020-08-15, šeštadienis, 14:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:08, leidžiasi 21:02, dienos ilgumas 14:54.

Per pasaulį daugiakalbiais batais

Per pasaulį daugiakalbiais batais

Lapkričio 23 d. Prezidento Jono Žemaičio pirmos klasės gimnazistai Domantas Pranckūnas ir Juozas Bytautas dalyvavo respublikiniame konkurse 9 klasių mokiniams „Per pasaulį daugiakalbiais batais“, kurį jau ketvirti metai organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija Kaune. Mūsų gimnazijos mokiniai šiame konkurse dalyvavo jau trečią kartą. Konkursas ne tik gerina mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kelia motyvaciją mokytis užsienio kalbų, ugdo kūrybiškumą, saviraišką, tačiau taip pat skatina mokinius praktiškai pritaikyti dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

 


Konkurse dalyvavo 9 komandos iš įvairių Lietuvos miestų. Tai Vilniaus Licėjaus komanda, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, Kauno KTU  gimnazijos, Juozo Lukšos gimnazijos ir dar keletas kitų. Konkursas prasidėjo komandų namų darbų pristatymu, t.y. žinių pranešimo. Taigi, gimnazistai turėjo kaip reikiant paplušėti, kad paruoštų įdomias žinias. Jas iliustravo pasitelkdami kompiuterines technologijas ir konkurse pristatė gyvai.


Po visų komandų žinių niekas nežinojo, kokios laukia užduotys... ir  tik nuėjus į LSMU gimnazijos chemijos kabinetą paaiškėjo, kad reiks imti mėgintuvėlius ir atlikti bandymą, kurio visa instrukcija buvo parašyta anglų kalba. O vėliau   biologijos kabinete teko  užsidėti 3D akinius ir ekrane stebėti, kaip plaka širdis,  ir atsakyti į  pateiktus klausimus apie širdies sandarą  ir pan.  Atsakydami į  geografijos klausimus mokiniai naudojosi kompiuteriu ir atsakymus galėjo surasti internete. Vėlgi tik užsieno kalba. Taigi, daugelis užduočių buvo integruotos su mokomaisiais dalykais ir  užsienio kalba.
Konkurso pabaigoje ne tik nugalėtojos, bet ir visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkomis bei asmeniniais prizais, įsteigtais LSMU gimnazijos ir  knygyno „Humanitas“.


Manau, kad dalyvavimas respublikiname konkurse yra  puiki paskata mūsų gimnazistams tobulėti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų.  Šiuolaikiniame pasaulyje užsienio kalbų mokėjimas nieko nestebina, tai tiesiog neatsiejama šiuolaikinio žmogaus savybė, kuri leidžia jam būti mobiliu, moderniu, kokurencingu. Tai tarsi suteikia galimybę geriau išnaudoti gyvenimo siūlomas galimybes. Mokykimės kalbų!

 

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Rita Lukošiūtė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144