2020-06-04, ketvirtadienis, 13:02.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:01, dienos ilgumas 17:4.

Paskelbti konkurso-apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojai (1)

2019-07-30, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
 Paskelbti konkurso-apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojai

 Kaip ir kasmet, šiemet Raseinių rajono savivaldybė vėl rengė konkursą-apžiūrą „Gražinkime savo aplinką“. Konkurso tikslas – skatinti gyventojus puoselėti savo sodybų, miestų, miestelių aplinką, ugdyti gyventojų kūrybingumą, skleisti gerus tvarkymo pavyzdžius bei puoselėti kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas.

  

Šiais metais devyniose atskirose kategorijose buvo vertinami gražiausios miestų, miestelių ir kaimų sodybos, vienkiemiai, gyvenvietės, bendruomenių centrai, įmonės, gražiausi gėlynai prie kaimo ir miesto daugiabučių, gražiausiai tvarkomos viešosios erdvės. Pagal konkurso-apžiūros nuostatus praėjusių dvejų metų nugalėtojai nebuvo vertinami.

 

   Konkurso-apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ pirmasis etapas vyko iki liepos 15 d. seniūnijose. Antrame konkurso etape vertinimo grupė, kuriai vadovavo Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, aplankė apie 50 seniūnijų pasiūlytų objektų. Įmonių kategorijoje buvo vertinami 6 dalyviai, bendruomenės centrų – 7, miestų sodybų – 6, kaimo sodybų – 6, miestelių sodybų – 4,vienkiemių – 7, daugiabučių gėlynų – 5, gyvenviečių – 2, viešųjų erdvių – 5.

  

Vertinimo grupei buvo nelengva nustatyti nugalėtojus. Objektų šeimininkai, jų teigimu, gražina savo valdų aplinką ne dėl konkursų organizatorių, o dėl to, kad jų rankomis sukurta gamtos grožio ir atgaivos oazė būtų puošni, jauki, patraukli jiems patiems. Kiekvienos valdos ar viešosios erdvės šeimininkas pasižymi gera išmone, lakia fantazija ar dizainerio gabumais, turi savo stilių, todėl nemažai tokių natūralių gamtos kampelių atrodo tarsi menininko ranka nutapyti paveikslėliai. Tokia įvairovė gražina visą Raseinių kraštą.

 

  Gražiausia, geriausiai tvarkoma įmone išrinkta UAB „Konrida“ (Vejukų k., Viduklės seniūnija).

  

Vertinimo grupė aplankė visus 7 seniūnijų pasiūlytus bendruomenių centrus, atsižvelgė į tvarkomos aplinkos dydį, vientisumą, puoselėjamus gėlynus ir nutarė geriausiai įvertinti Gėluvos kaimo bendruomenės tvarkomą aplinką (Dubysos g., Gėluvos k., Ariogalos seniūnija).

 

Miesto sodybų kategorijoje gražiausia išrinkta Danguolės ir Rimanto Lukminų sodybą (Darbininkų g., Ariogalos miestas).

 

Vilmutės ir Vytauto Skavidų (Tvenkinio g., Sujainių k., Paliepių seniūnija) sodyba pripažinta gražiausia kaimo sodyba.

 

Gražiausia, geriausiai tvarkoma miestelio sodyba pripažinta Genovaitės Šartusienės (Naujoji g., Betygalos mstl., Betygalos seniūnija) sodyba.

 

Gražiausiu, geriausiai tvarkomu vienkiemiu pripažinta Antano ir Stasės Račų (Pušyno g., Arškainių k., Raseinių seniūnija) privati valda.

 

Vertinimo grupė vertino ne visą kaimo ir miesto daugiabučių aplinką, o tik seniūnijos išrinktą gėlyną prie daugiabučio namo. Nugalėtoju išrinktas daugiabučio gėlynas prie Gamyklos g. 3 A (Viduklės miestelis, Viduklės seniūnija).

 

Gražiausia, geriausiai tvarkoma gyvenvietė – Sujainių kaimas (Paliepių seniūnija).

 

Didžiulių kaimo krepšinio/laisvalaikio aikštelė (Didžiulių k., Ariogalos seniūnija) –gražiausiai, geriausiai tvarkoma viešoji erdvė.

 

Vertinimo grupė prašys Savivaldybės merą padėkos raštu už originalų aplinkos tvarkymą apdovanoti jauną šeimą – Agnę ir Dainių Špokus (Skirmantiškės k., Pagojukų seniūnija), taip pat padėkos raštu už gražų aplinkos tvarkymą apdovanoti Norgėlų parko viešąją erdvę (Norgėlų kaimas, Raseinių seniūnija), Raseinių miesto Žemaičių aikštės ir kitų miesto gėlynų viešąsias erdves.

 

Konkurso-apžiūros organizatoriai dėkoja visiems dalyviams už jų darbštumą, kūrybingumą, pastangas įgyvendinti idėjas puikiais rezultatais ir tikisi, kad ateinančiais metais bus dar daugiau dalyvių. Nugalėtojai bus apdovanoti rugsėjo mėnesį Raseinių rajono rudens šventės metu.

 

                                                                                                                                Raseinių raj. savivaldybės informacija

 
 
Contact form

 

Vietinis 2019-07-29 17:58:54 IP: 78.60.78.111

Ką be pridursi, vistiek Raseiniai nėra sąžiningi. Apdovanoti daugiausia socdemai ar jiems prijaučiantys.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144