2019-05-24, penktadienis, 06:54.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:36.

Nors šildymo sezonas baigiasi, pavojai išliko

2019-03-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Nors šildymo sezonas baigiasi, pavojai išliko

Gaisras – didelė nelaimė, atnešanti milžiniškus nuostolius, sunaikinanti per ilgus metus užgyventą turtą ir gėrybes. Ugnis nesirenka, jai visi lygūs, ji baudžia kiekvieną, abejingą savo namų ir turto saugumui. Kilus gaisrui skubame kaltinti kitus, dažniausiai ugniagesius, kurie, manome, atvyksta pavėlavę.

 

Kartais tiek nedaug reikia, kad galėtume padėti sau, išvengti didelės nelaimės - gaisro. Užkirsti kelią gaisrui lengviausia jam dar nekilus. Kartas nuo karto turime apžiūrėti savo namus, ūkinius pastatus, transporto priemones, įvertinti jų priešgaisrinę būklę. Minimalios investicijos juos remontuojant bus tikrai mažesnės nei nuostoliai kilus gaisrui.

 

Nors pavasaris prasidėjo gana anksti ir pradėjo mus džiuginti šilima, tačiau kronys vakarais vis dar kūrenamos. Kartais reikia tik mažos kibirkšties, išlėkusios iš kamino ar netvarkingos krosnies, kad visas turtas akimirksniu žūtų liepsnose. Būten dėl krosnių įrengimo ir eksploatacijos taisyklių nesilaikymo per visą praėjusią žiemą kilo 41 gaisras, iš kurių 31 gaisras kilo per pirmus tris šių metų mėnesius.

 

Norėdami apsaugoti jūsų turtą nuo didžiausio nelaimės - gaisro - primename pagrindines Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles. Smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 m nuo pastatų, o laikyti nedegioje taroje –  ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Prie krosnies ar židinio pakuros degias ar sunkiai degias grindis nuo užsidegimo reikia apsaugoti 70x50 cm dydžio metaliniu lakštu ar kitomis nedegiomis medžiagomis. Krosnys, dūmtraukiai turi būti tvarkingi. Palėpėse dūmtraukiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti išbalintos, jei palėpėje yra įrengtos gyvenamosios patalpos kur dažnai būna žmonės dūmtraukį galima tinkuoti ar apdirbti nedegiomis apdailos medžiagomis.

 

Eksploatuojant krosnis draudžiama: laikyti kurą prie pakuros, įkurti krosnį lengvai užsiliepsnojančiais ir degiais skysčiais, kūrenti anglimi, koksu, skystuoju kuru arba dujomis šiam tikslui nepritaikytas krosnis, kūrenimui naudoti malkas, kurios ilgesnės už pakurą, palikti be priežiūros kūrenamas krosnis ir leisti jas prižiūrėti mažamečiams vaikams.

 

Primename, kad iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu - ne rečiau kaip kartą per ketvirtį būtina valyti suodžius, dūmtraukį būtina valyti dažniau jei kūrenama spygliuočių medžių malkomis.

 

Iškilus neaiškumams dėl krosnių ir kitų šildymo įrengimų ar kilus kitiems su gaisrine sauga susijusiems klausimams prašome kreiptis į Raseinių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą adresu Maironio g. 70, Raseiniai arba telefonu 70512 ir mes Jums patarsime.

 

Pasirūpinkite savo turto saugumu ir skaudžių nelaimių bus išvengta.


                           Parengė: Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Artūras Vilčinskas


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144