2018-12-15, šeštadienis, 21:10.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:50, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:10.

Neįgaliųjų diena Panevėžio rajone

2017-11-02, Vika Masalskiene
Neįgaliųjų diena Panevėžio rajone

Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojai spalio 27 dieną vyko į Ramygalą Panevėžio r. Mus pasitiko senasis Ramygalos malūnas ir jo šeimininkai Vitalija ir Jonas Plusčiai.

 

Šeimininkė Vitalija mūsų jau laukė su iškildinta ragaišiui tešla, o mes savo rankomis formavome ragaišio kepalėlius ir juos dėjome į paruoštus indus. Kol duonelė krosnyje pašauta kepė,  malūne mūsų laukė malūnininkas Jonas. Pats malūnas išlaikęs autentišką švedišką 1929 m. įrangą ir šiandiena dar puikiausiai atlieka savo paskirtį, mala grūdus, gamina miltus, savo akimis tuo įsitikinome. O prabėgusios kelios valandos su malūnininko pasakojimais ir darbu neprailgo. Praalkusius visus viliojo iškeptų ragaišių kvapas. Pasigardžiavę duonele atsisveikinome su šeimininkais ir keliavome toliau.

 

 

Saulė džiugino, tad užsukome ir į Pašilių stumbryną, pasigrožėjome stambiausiais laukiniais gyvūnais, stumbrais. Užsukome į vaizdingame miške įrengtą „Girinio taką“, kur pasigrožėjome rudenėjančia gamta prie Linkavos upelio, bei akmeniu, Puntuko broliu, Rapolu. Kas turėjome sveikatos ir drąsos užlipome į Krekenavos regioninio parko bokštą, kuris siekia net 25 metrus, kur apžvelgėme gražias apylinkes, Nevėžio upės vingius, pavaikščiojome po rudenėjantį pojūčių parką.

 

Turiningai praleista socioedukacinė diena visiems suteikė naujų įspūdžių ir gražių minčių ateičiai.

 

(2017 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto įgyvendinimas)

 

Vika Masalskienė
RNDUC kultūros darbuotoja

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144