2020-07-05, sekmadienis, 07:28.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:02, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:6.

Neatsakingai paleistas žodis kartais gresia atsakomybe (3)

2019-02-07, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Neatsakingai paleistas žodis kartais gresia atsakomybe

Šiandien žmonės elektroninėje erdvėje ne tik laisvai talpina savo, bet ir komentuoja žiniasklaidos, socialinių tinklų naudotojų pateikiamą informaciją, reiškia savo nuomonę.

 

Kartais komentare išsakyti žodžiai akivaizdžiai prieštarauja įprastoms elgesio taisyklėms, bendražmogiškiems moralės reikalavimams, jais šiurkščiai pažeidžiamas kito žmogaus orumas.  Saviraiškos laisvė turi tam tikras ribas, ir jei žmogus jas peržengia bei pažeidžia kito asmens teises - įžeidžia jį, užgauliai pažemina ar dar kaip nors pasityčioja, jis gali sulaukti rimtų pasekmių. Perskaitę apie save būtų ir nebūtų dalykų, asmenys, ypač vieši, neretai kreipiasi į policiją, kad pareigūnai išaiškintų ir nubaustų tokius „komentatorius“. Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis tapo nebe taip sudėtinga išaiškinti ir anonimą, kuris grasina ar įžeidinėja manydamas, kad neįmanoma jo surasti, nustatyti tapatybę.   
Šiuo metu Raseinių rajono policijos komisariate atliekami trys tyrimai dėl šmeižimo. Komentarus elektroninėje erdvėje rašiusių asmenų laukia sankcijos.

 


Už šmeižimą numatyta baudžiamoji atsakomybė – asmeniui, kuris paskleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti kitą asmenį, pakirsti pasitikėjimą juo, gali būti skiriama bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu asmuo apšmeižiamas sunkaus arba labai sunkaus nusikaltimo padarymu, jį apšmeižusiajam gali grėsti laisvės atėmimas iki dvejų metų. Baudžiamoji atsakomybė už šmeižtą numatyta LR Baudžiamojo kodekso 154 straipsnyje.

 


Be to, galimybę ginti pažeistą asmens garbę ir orumą numato Civilinio kodekso 2.24 straipsnis. Šiuo atveju asmuo turi teisę reikalauti teismo tvarka paneigti paskleistus duomenis, žeminančius jo garbę ir orumą ir neatitinkančius tikrovės, taip pat atlyginti tokių duomenų paskleidimu jam padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

 


Policija ragina gyventojus, prieš rašant savo nuomonę internetu, elektroniniu paštu, mobiliuoju telefonu ar kitose elektroninėse terpėse, gerai pagalvoti ir būti atsakingais. Elektroninėje erdvėje paskelbiant ir siunčiant tekstus su nepagrįstais kaltinimais, įžeidinėjimais, melu bei prasimanymais, ir dėl anonimiškai parašyto komentaro gali kilti atsakomybė.


Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Raseinių rajono policijos komisariato informacija

 


 

 
 
Contact form

 

klausimas 2019-02-07 20:11:25 IP: 91.36.187.41

Tai štai kaip? Dabar oficialiai kreipiasi Raseinių politikai į policiją, kad pažiūrėtų kas parašė komentarą, o ankščiau policija paslapčia padėdavo draugeliams, patys darydami galimai nusikaltimą?

 

VYTAS 2019-02-07 15:54:43 IP: 78.58.43.40

Noriu paviesinti toki fakta-Kai kuriems puikiai zinomiems Raseiniu politikams net oficialiu istaigu.kaip VTEK,VRK oficialus sprendimai,taip pogi policijos pareigunu nuslepti faktai apie politiku girtavimus yra pagrindas uz siu faktu paviesinima elektronineje erdveje,asmenis pranesusius siuos faktus traukti baudziamon atsakomyben.Kaip mano Raseiniu rinkejai apie tai

 

Stai kaip 2019-02-07 15:19:10 IP: 86.38.207.228

uzciaups zmonems burnas!Kazkas labai girdeta.Anekdotai apie lenina garantuodavo iki poros metu kalejimo...Demokratinese valstybese isjuokiami net prezidentai ir nieko...Politikai pasitelke policija gint "oruma ir garbe"lyg nukainuotas maximos prekes.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144