2019-06-20, ketvirtadienis, 01:55.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: Dėmesio, Viduklės seniūnijos gyventojai!

2018-09-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: Dėmesio, Viduklės seniūnijos gyventojai!

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai informuoja, kad š. m. rugsėjo 26 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos pareigūnai ieškojo asmens, gyvenančio Alaviniškių k., Viduklės sen. Raseinių r. sav., sergančio tuberkulioze. Asmuo buvo surastas ir šiuo metu yra izoliuotas ir bei priverstinai gydomas.

 

Prašome asmenis, įtarančius bendravus su  sergančiuoju nedelsiant, bet ne vėliau, kaip per vieną mėnesį nuvykti pasitikrinti sveikatą, Jums bus paskirta atlikti krūtinės ląstos dviejų krypčių rentgenogramą. Kreiptis reikia į  savo šeimos gydytoją, nurodant, kad bendravote su tuberkulioze sergančiu asmeniu.

 

Užsikrėsti tuberkulioze – labai paprasta. Atvira plaučių tuberkulioze sergantis asmuo oro lašeliniu būdu skleidžia į aplinką tuberkuliozės sukėlėjus čiaudėdamas, kosėdamas, spjaudydamas skreplius, kalbėdamas. Užsikrečiama įkvėpus oro užkrėsto tuberkuliozės mikobakterijomis. Užsikrėsti tuberkulioze gali bet kas, nepriklausomai nuo socialinio statuso. Tam tikri rizikos veiksniai (pavyzdžiui alkoholio vartojimas) gali turėti įtakos tuberkuliozės išsivystymui, nes jų imunitetas yra silpnesnis. Jautriausi tuberkuliozės bakterijoms yra: vaikai iki 5 metų amžiaus, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys (cukrinis diabetas, lėtinis inkstų nepakankamumas), onkologinėmis ligomis sergantys asmenys. Didesnė rizika susirgti yra ir asmenims, kurie ilgai ir intensyviai bendravo su tuberkulioze sergančiu ligoniu.

 

Taip pat rekomenduojame stebėti savo sveikatos būklę, o atsiradus kosuliui ir ilgai kosint, jaučiant silpnumą, dusulį, krūtinės skausmus, esant svorio kritimui, blogam apetitui, naktiniam prakaitavimui, sutrikus miegui, karščiuojant – nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins Jūsų sveikatos būklę ir, reikalui esant, nukreips tolesniam ištyrimui ir gydymui.  

 

 

Kauno departamento Raseinių skyriaus

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144