2019-02-18, pirmadienis, 18:54.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:47, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 9:55.

"Muzikinio pasakojimo dirbtuvės" Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

2018-06-17, Jolanta Gudeikytė
"Muzikinio pasakojimo dirbtuvės" Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

Birželio 11 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi dailininkas, iliustruotojas, vaikų rašytojas Paulius Juodišius ir vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas. Į jų vedamą edukacinį užsiėmimą „Muzikinio pasakojimo dirbtuvės" atskubėjo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių dieninės vasaros stovyklos „Pažink save ir savo kraštą" lankytojai.

 

Linksmas antrokų ir ketvirtokų būrys kartu su svečiais kūrė muzikinę pasaką. Visi kartu sugalvojo neregėtą nematytą personažą vardu Hieroglifas, kuris bendrų pastangų dėka išryškėjo popieriaus lape ir buvo apgyvendintas Marse. Vaikai svarstė, kuo galėtų užsiimti šis veikėjas, kas jo draugai, giminaičiai, kaip galėtų atrodyti Hieroglifo namai ir transporto priemonės. O pasakojimas muzikinis todėl, kad dailininkas P. Juodišius į susitikimą atsivežė daugybę paties rankomis pagamintų muzikos instrumentų: būgnelių, tarškynių, dūdų ir dūdelių ir net tokių neregėtų, kuriuos sunku būtų net įvardyti. Pademonstravęs, kaip jais reikia naudotis, ir kokius garsus galima išgauti, pakvietė vaikus groti ir dainuoti „Hieroglifo dainelę". Dailininkui talkino, piešti padėjo ir gitara grojo rašytojas Virgis Šidlauskas.

 

Šis renginys – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vykdomo projekto „Dailininkas ir vaikiška knyga 2018", kurį finansuoja Lietuvos kultūros ministerija, Kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė, dalis.

 

Jolanta Gudeikytė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144