2018-06-24, sekmadienis, 04:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:53, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Mokytojo pašaukimo aidai

2017-08-11, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Mokytojo pašaukimo aidai

Gyvenimą mes patiriame kaip paslaptį. Mes visi ieškome savo kelio, abejojame, klystame ir klumpame, ieškome paties gyvenimo prasmės ir savo pašaukimo. Tai, ką turime, ko pasiekėme, dažnai yra panašu į tai, ko troškome, bet niekada 100 procentų. Visiems tenka išsiruošti į ieškojimų kelią, kuriame vienas svarbiausių palydovų – mokytojas. Mokytojas, kuris giliai viduje visuomet saugojo pašaukimą – ugdyti žmoguje žmogų.

 

Raseinių rajono švietimo centras jau aštuntus metus organizuoja renginį rajono mokytojams senjorams „Rugsėjo aidas“.  Kasmet šventiškai nusiteikę įvairių rajono ugdymo įstaigų mokytojai senjorai ir Raseinių trečiojo amžiaus universiteto studentai renkasi draugėn. Šiais metais šventės dalyvių lauks nuoširdus pašnekesys su Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonu kun. Erastu Murausku apie mokytojo pašaukimą. Juk mokytojas, kaip ir kunigas, turi aiškiai ir sąmoningai suvokti ir priimti savo tarnystės dalią, kuri ir vadinama pašaukimu.

 

Raseinių rajono švietimo centras kasmet organizuoja pilietinę akciją „Padovanok knygą mokytojui senjorui“, kurioje aktyviai dalyvauja įstaigos, įmonės, organizacijos, bendrovės, klubai ir pavieniai asmenys. „Rugsėjo aido“ šventės metu visi rajono mokytojai senjorai kviečiami į sceną. Jiems dovanojamos akcijos metu surinktos knygos, o kiekvieno mokytojo rankose pražysta įvairių spalvų rudeninės gėlės.  Kasmet po nuoširdžių sveikinimų ir jautrių pokalbių renginius vainikuoja žymių žmonių, aktorių, menininkų pasirodymai. 2017-aisis mokytojai senjorai ir Raseinių TAU studentai matys pašėlusio smagumo spektaklį „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes?“. Kuomet juoksimės visi kartu, atsiras artimesnis ryšys, pradėsime vieni kitus geriau suprasti. Juokas tikrai dalykas rimtas.

 

Tačiau svarbiausia kiekvieno gyvenimo misija – neužmiršti pasiimti širdies gyvenimo kelionėn. Tai labai sunku. Praradus širdį mes sustojame. Todėl svarbu, kad šalia stovėjo, stovi ir stovės Mokytojas.

 

Renginys „Rugsėjo aidas 2017“ – Lietuvos šimtmečiui skirto projekto „Dovana Lietuvai“, kviečiančio kurti dovanas – gerus darbus, skirtus vienas kitam, bendruomenei, miestui, valstybei, dalis.

 

Raseinių rajono švietimo centro direktorė

Silva Morkevičienė

Tomo Vinicko nuotrauka

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440