2020-07-12, sekmadienis, 05:23.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:10, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 16:52.

Mitologinės dramos „Gentis“ muzikinės koncepcijos pristatymas

2017-10-23, Arūnas Kazlauskas
Mitologinės dramos „Gentis“ muzikinės koncepcijos pristatymas

        Kaip jau skelbėme anksčiau, Raseinių rajono kultūros centras įgyvendina išskirtinį projektą, kurio  galutinis tikslas – šiuolaikinės muzikinės dramos lietuvių  mitologijos temą sukūrimas ir pastatymas (projekto vadovas Arūnas Kazlauskas). Šis kūrinys skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio programai, premjera numatyta 2018 m. rugpjūčio 15 d.

 


       Spalio 17 d. įvyko pirmoji dramos muzikinės koncepcijos anotacija. Kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė ir muzikos kūrėjas, atlikėjas Rokas Beliukevičius pristatė kūrinio siužetinę – muzikinę schemą ir prologo bei III-ojo veiksmo partitūrų fragmentus. Susitikime dalyvavo Raseinių rajono  kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė, dainininkė, vokalinio ansamblio vadovė Lina Urniežiūtė ir  mišraus choro „Šatrija“ vadovas Gražvydas Jegnoras.

 


Pristatymas ir aptarimas truko apie pusantros valandos, žinoma, tai yra labai nedaug pirmajam susitikimui, tačiau po truputį  ima ryškėti bendrieji dramos muzikos, režisūrinių sprendimų kontūrai, tam tikros tolesnių sprendimų gairės.

Raseinių rajono kultūros centras iš esmės pirmą kartą imasi tokio sudėtingo originalaus kūrinio pastatymo. Tai yra nemenkas iššūkis visiems kūrybiniams darbuotojams. Kol kas šio projekto darbo grupėje trys žmonės – režisierė Jolanta Šimaitienė, Gražvydas Jegnoras ir Arūnas Kazlauskas.  Žinoma, iki galutinio rezultato dar laukia ilgas kelias, nes tokio šiuolaikinio kūrinio pastatymas pareikalaus sudėtingų scenografinių, choreografijos, šviesos ir vaizdo dizaino sprendimų, taigi darbo grupė tikrai gausės. Į projekto realizaciją planuojama įtraukti profesionalius konsultantus ir atlikėjus.

 


       Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Raseinių rajono savivaldybė. Ieškome ir daugiau rėmėjų,po premjeros numatomi pasirodymai keliuose prestižiniuose renginiuose Lietuvoje, taigi rėmėjų pavadinimai ir logotipai būtų viešinami plačiau, ne tik mūsų  rajone.

 

 

Arūnas Kazlauskas, projekto vadovas
Tel. 868224218,  el.p. idejuupe@gmail.com.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144