2020-11-27, penktadienis, 15:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:27, leidžiasi 16:09, dienos ilgumas 7:41.

Mes renkamės gimnastiką

2018-10-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Mes renkamės gimnastiką

Prieš metus susibūrę mokyklos Mokinių tarybos atstovai išsikėlė tikslus: atnaujinti ir įkurti lauko gimnastikos aikštelę,įkurti neformaliojo jaunimo klubą ”Presas“ bei surengti lauko gimnastikos turnyrą  miestelyje.

 

Iniciatyvūs ir drąsūs jaunieji gimnastai pasiryžo rašyti projektą Raseinių rajono Savivaldybei ir gavo finansavimą. Neįprastai atrodžiusią idėją pavyko įgyvendinti su kaupu. Vietoj senų išklibusių, sulinkusių ir nesaugių lauko gimnastikos įrenginių per kelis mėnesius mokyklos stadione iškilo naujas lauko gimnastikos kompleksas. Visą vasarą, padedami Žaiginio miestelio bendruomenės, jaunieji savanoriai pastatė 4 lauko lygiagretes, 1 skersinį, 6 suoliukus, sutvarkė ir perdažė visą treniruotėms ir varžyboms reikalingą lauko sporto įrangą.Šiais metais, gavus finansavimą bei panaudojant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčių paramą, sporto aikštelė buvo išklota minkštos dangos pagrindais. Dabar lauko sporto įranga atitinka visus keliamus saugumo reikalavimus irtiek jaunimas, tiek ir vyresnio amžiaus bendruomenės nariai ištisus metus gali saugiai ir atsakingai sportuoti gryname ore.

 

Šiais metais jaunieji atletai iš Žaiginio ir Betygalos mokyklų surengė lauko gimnastikos turnyrą,skirtą atkurtos Lietuvos 100-čiui paminėti. Išvydę jaunimo atliekamus sudėtingus triukus, bendruomenės nariai žavėjosi atletiškais kūnais, jėga, ritmu ir judesiu. Žiūrovai išvydo įvairių skraidymų per skersinius, vienos rankos prisitraukimus bei stovėsenas ant rankų. Jaunųjų atletų entuziastų misija – gatvės gimnastikos plėtra ir sveikatingumo skatinimas.Renginiu miestelio bendruomenei norėta parodyti, kad laisvalaikį galima leisti kitaip, o ne leidžiant laiką abejotinos reputacijos kompanijose.Komandos nariai Arnas Pužas ir Lukas Vasiljevas atvirauja: „Gatvės gimnastika – daug daugiau nei prisitraukimas prie skersinio, tai gyvenimo būdas, tai tarsi iššūkis, metamas pačiam sau su aukštai pakelta kartele. Tai žmogaus valios ir pastangų išbandymas siekiant savo užsibrėžto tikslo. Antra, tai bendruomenė ir judėjimas, kurios tikslas ugdyti save ir kitus“. Šie treniruokliai yra visų sporto šakų pagrindas, reikalingas užtikrinti kokybišką ir visapusį fizinį pasiruošimą.  Akivaizdu, kad ši sporto aikštelė tapo mėgiama jaunimo susibūrimo vieta ir po pamokų. Be to, šie treniruokliai skatina jaunimo užimtumą, atitraukia jį nuo žalingų įpročių, betikslio šlaistymosi gatvėmis“, - pasidžiaugė jaunųjų žaiginiškių iniciatyva bendruomenės pirmininkas A.Birvinskas.

 

„Žinome, kad reikia viską užbaigti ir nebėra kur dingti, nes nukeliavome per toli, kad sustotume. Dabar beliko tik laukti rezultatų“, – ryžtingai nusiteikę jaunieji Žaiginio atletai. Juk graži jaunimo iniciatyva turi tęstis ir toliau.

 

Vilma Daujotaitė, socialinė pedagogė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990