2019-01-21, pirmadienis, 17:37.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:39, leidžiasi 16:44, dienos ilgumas 8:4.

Mero pavaduotojos vizitas Izraelyje (1)

2018-05-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Mero pavaduotojos vizitas Izraelyje

    2018 m. balandžio 28 – gegužės 5 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Izraelį. Kartu su Birštono, Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Prienų savivaldybių vicemerais vizite dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė.

  

   Susitikimo su Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje Edminu Bagdonu metu buvo kalbama apie būtinybę puoselėti Lietuvos žydų paveldą ir Holokausto aukų atminimą Lietuvoje. Ambasadorius paminėjo, kad šiuo metu Izraelyje yra keturios litvakų bendruomenės, jas sudaro apie 200 tūkst. žmonių. Kauno regiono savivaldybių atstovų vizitas jau ne pirmas vietos lygmens Lietuvos politikų vizitas į Izraelį. Prieš porą metų vyko Kauno regiono savivaldybių merų bei savivaldybių administracijos direktorių mokymai Yad Vasheme. Ambasadorius pažymėjo, kad reikia skatinti tokius vizitus iš regionų. Kauno regiono delegacijos nariai su ambasadoriumi taip pat diskutavo turizmo skatinimo, žydų paveldo objektų išsaugojimo, ryšių užmezgimo su išeiviais iš konkrečių savivaldybių klausimais.

  

      Susitikime su išeiviais iš Lietuvos dalyvavo Arie Ben-Ari Grodzensky, Lietuvos žydų asociacijos vadovas, ir jo pavaduotojas Grisha Deitch. Menininkas fotografas Gregory Fridberg, lietuvių bendruomenės „Nerija“ pirmininkė Ieva Vebraitė, Izraelitos asociacijos pirmininkas Jokūbas Kacas.

  

     Susitikimo metu savivaldybių atstovai papasakojo apie vykdomus projektus, tvarkant žydų paveldą Kauno regione. Taip pat buvo aptartos galimybės aktyviau įtraukti ir vieną, ir kitą pusę į patirties arba kultūrinių mainų projektus.

  

      Susitikimo metu taip pat buvo pasidalinta informacija apie Izraelio ekonominę ir socialinę politiką, kaip tvarkomos atliekos ir kaip sutvarkomi buvę sąvartynai, paverčiant juos rekreacijos vietomis. Taip pat buvo paliestas emigracijos klausimas. Emigracija vyksta, bet Izraelis netrukdo savo piliečiams turėti kelių šalių pilietybės. Taip pat Izraelio vadovai skatina piliečius kurtis mažesniuose miestuose. Tam yra suteikiamos piniginės lengvatos būstui įsigyti, o išgyvenus tam tikrą metų skaičių tame mieste, yra dovanojama tam tikra paskolos dalis.

  

   Vizito metu delegacijos atstovai dalyvavo mokymuose Yad Vashem mokymų centre.

  

     Čia atstovai turėjo galimybę susipažinti su surinkta medžiaga apie holokaustą, dalyvauti diskusijoje, kaip gali vykti tokie nepaaiškinamai žvėriški dalykai tarp žmonių. Taip pat vizito metu delegacijos atstovai dalyvavo susitikime su išgyvenusiu holokaustą Jakovu Gurvičiumi. Garbaus amžiaus vyras visus stebino puikia atmintimi, net ir po 75 metų prisimena vardus ir pavardes žmonių, padėjusių išgyventi baisųjį laikotarpį.

  

     Yad Vashem‘e Kauno delegacija apsilankė Bendruomenių slėnyje, kuriame įamžintos visos sunaikintos žydų bendruomenės, tarp jų ir Kauno regiono. Skaudi ir sunki žydų masinių žudynių tema, primenanti ir sunkų lietuvių tremties laikotarpį.

  

     Vizito metu Kauno regiono savivaldybių atstovai susitiko su Lietuvos Respublikos atstovu Palestinoje p. Artūru Gailiūnu. Susitikimo metu buvo pristatyta šiandieninė situacija arabų pasaulyje, padėtis Palestinoje. Taip pat buvo aptartas sudėtingas ir įdomus šio krašto gyvenimas bei pristatytas Artimųjų Rytų taikos procesas.

 

Raseinių savivaldybės informacija


 

Contact form

 

rasai 2018-05-08 20:45:53 IP: 78.58.40.112

Ydomu ka dėl tuokiū kelioniū saka Zubiela?

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144