2019-06-20, ketvirtadienis, 02:03.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Meninė akcija „Nepriklausomas Žemaitis“ ir nuoširdi padėka Raseinių krašto meno kolektyvams (1)

2018-09-11, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Meninė akcija „Nepriklausomas Žemaitis“ ir nuoširdi padėka Raseinių krašto meno kolektyvams

2018 m. Lietuvai ypatingi – minime valstybės atkūrimo šimtmetį. Taip pat šie metai paskelbti ir Europos kultūros paveldo metais, o vienas iš jų įgyvendinimo Lietuvoje akcentų – projektas „Lietuvos muziejų kelias“. Žvelgiant į šių metų svarbą ir aktualumą, „Lietuvos muziejų kelias“ pristato turiningą programą, įvairiomis formomis pasakojančią apie Nepriklausomybės ženklus ir simbolius.

 


Rugsėjo 7 d. popietę Raseinių miesto širdyje netrūko nei muzikos, nei prasmingų sveikinimų, nei šypsenų, nei padėkos žodžių, į kuriuos sutilpo pasididžiavimas mūsų krašto žmonių meniniais pasiekimais, aukštu kultūriniu intelektu, stipriu komandiniu darbu ir nuostaba, išgirdus muzikai atsidavusių kūrėjų profesionalumą, improvizaciją ir aistrą savo darbui. 

 


          Prasmingai ir gražiai nuskambėjo Raseinių krašto istorijos muziejaus inicijuota meninė akcija „Nepriklausomas Žemaitis“ – renginys su istorijos prieskoniu, kurį pagardino unikalūs muzikantai: džiazo pianistas, pedagogas Saulius Šiaučiulis ir Klaipėdos kamerinio orkestro artistas, smuikininkas Juozas Staniulis.

 

Šiais metais plačiai ir prasmingai nuskambėjo Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos...“, skirta Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Joje dalyvavo ir mūsų kraštą reprezentavo rajono meno kolektyvai, garsiai ir skambiai įsisukę į dainų, šokių, muzikos ir teatro verpetą:


Raseinių Šaltinio progimnazijos jaunių liaudiškų šokių grupė „Versmė“ (vad. Rimantas Turčinskas), Raseinių r. Ariogalos gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Mozaika“ (vad. Marytė Kvietkuvienė), Raseinių meno mokyklos kolektyvai - jungtinis jaunių choras (vad. Giedrė Arlauskienė, Jūratė Daugėlienė, Eugenija Kumpikevičienė), mokomasis teatras „Svajoklis“ (vad. Albina Damašauskienė ir Romena Godelytė - Irkmonienė), smuikininkų ansamblis (vad. Jolanta Turčinskienė), Raseinių rajono kultūros centro meno kolektyvai - mišrus choras „Šatrija“ (vad. Gražvydas Jegnoras), Plikių vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Gynėvė“ (vad. Laura Liaskauskienė), tautinių šokių kolektyvas „Raskila“ (vad. Rimantas Turčinskas ir Milda Urniežienė), folkloro ansamblis ,,Degule“ (vad. Asta Nikžentaitienė), liaudiškos muzikos kapela ,,Dubysa“ (vad. Gintautas Grigalis),  mėgėjų teatras „Braižas“ (vad. Jolanta Šimaitienė), šokių kolektyvas „Nuotaika“ (vad. Aušra Jukilaitienė).

 


Raseinių rajono savivaldybės meras  Algirdas Gricius pasidžiaugė visais, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie talentingų žmonių parengimo dainų šventei ir atstovavimo joje. Rajono vadovas, jo pavaduotoja Gitana Rašimienė ir Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė įteikė apdovanojimus: mero padėkas, šimtmečio Dainų šventės kūrėjų medalius, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėkos raštus ir knygas „100 neatrastų Raseinių krašto vietų“ Raseinių rajono meno kolektyvams, jų vadovams, kurie reprezentavo Raseinių kraštą ir dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“, ir Raseinių rajono savivaldybės specialistams bei RRKC  darbuotojams, koordinavusiems kolektyvų pasiruošimą ir atstovavimą savo rajonui.

 


Savivaldybės vadovų geranoriškumas, pozityvus požiūris ir supratimas, meno vadovų autoritetas ir stiprus kultūros suvokimas, aukštas kolektyvų meninis lygis, naujų tautinių kostiumų grožis, motyvuota kūrybinė saviraiška ir tautinės kultūros gyvybingumas – tai mūsų vienybės ir stiprybės akcentai, kurie dar kartą patvirtino Raseinių krašto kultūros ir meno savitumą, didžiulę perspektyvą, puoselėjant kultūrines vertybes ir veržlią integraciją į bendrąją Lietuvos kultūrą.

 

Raseinių kultūros centro info.
nuotraukos multimedai.lt

 
 
Contact form

 

Doman 2018-09-13 06:36:25 IP: 80.187.111.89

Žiūriu nekurios ir pensijos "senmergėm"sulauks? Viršelio nuotr.???

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144