2020-09-26, šeštadienis, 19:02.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:26, leidžiasi 19:17, dienos ilgumas 11:51.

,,Mažojo kompozitoriaus“ apdovanojimai ryškiausiems jauniesiems muzikos kūrėjams Ariogalos kanklių muzikos mokykloje ,,Lyrika”.

2020-03-13, Paulina Mickutė
,,Mažojo kompozitoriaus“ apdovanojimai ryškiausiems jauniesiems muzikos kūrėjams Ariogalos kanklių muzikos  mokykloje ,,Lyrika”.

VšĮ Ariogalos kanklių muzikos  mokykla ,,Lyrika” organizavo V respublikinį kanklininkų ir pianistų muzikos komponavimo nuotolinį konkursą ,,Mažasis kompozitorius- 2020”.

 

Konkurse dalyvavo jaunųjų muzikos kūrėjų iš Kauno, Klaipėdos, Ariogalos ( amžiaus grupėse: nuo 7 iki 18 metų), sukurti savo mėgstamam muzikos instrumentui  kūriniai: etiudai, pjesės ar stambesnės formos muzikos kūriniai.

 

Konkursui pristatyti kūriniai programiniais pavadinimais: ,,Tau“, ,,Lietus levandų laukuose", ,,Žiemos pasaka", ,, Sapnas apie tave", ,, Jausmų jūra", ,, Pavasario gaiva", ,, Ilgesys", ,, Gėlės žiedas", ,, Žvaigždės ", ,,Rytas",  ,, Šerkšno stygos", ,, Vakaras prie jūros", ,, Miške",   ,, Pūkuotukas", ,, Vėjo šokis", ,, ", ,,Snieguolė", ,, Lolo lopšinė", ,,Spindulėlis", ,,Nuotaika".

 

Konkurso dalyvių kūryba buvo įvertinta ir apdovanota I –o, II-o ar III laipsnio diplomais, jaunieji muzikos kūrėjai apdovanoti ir atminimo statulėlėmis.

 

Šio konkurso sumanytoja, organizatorė ir mokytoja metodininkė Ramunė Jurkienė kalbėjo:    ,, kiekvieną kart sakau ir vėl pasikartosiu, jog gebėjimas netipiškai mąstyti, kurti yra prigimtinė žmogaus savybė, vadinasi, dėmesio kūrybinėms galioms ats(is)kleisti ir plėtotis privalo sulaukti kiekvienas be išimties vaikas. Yra manoma, jog kūrybiškumą daugiausia lemia individualios vaiko savybės: vaizduotės lakumas, mąstymo greitumas, tikslumas, lankstumas, išradingumas, konstruktyvumas, smalsumas, motyvacinė įtampa, poreikis nuolat tobulinti savo veiklą.Tačiau pats didžiausias stabdis kūrybiškumui  yra įsitikinimas, jog vaikas neturi šių savybių, kad kūrybiškumas yra ne šiam ar anam vaikui. Per daugel metų įsitikinau ir šis konkursas tik vėl ir vėl patvirtina, jog galimybių kurti turi kiekvienas. Kūrybiškumas, kaip ir kiti asmens sugebėjimai, gali būti lavinamas. Stenkimės  savo mokinius įtikinti, kad reikia leisti sau eksperimentuoti, nebijoti daryti klaidų ir mokytis iš jų, būti atkakliam – tai raktai, padėsiantys išlaisvinti jūsų galbūt jau seniai slopinamas kūrybines galias. Reikėtų atsipalaiduoti ir leisti sau būti savimi, nesmerkti ir nevertinti savęs kritiškai, nelaukiant ypatingo įkvėpimo tiesiog imtis veiklos bei nesureikšminti proceso. Užsiimant mėgstama veikla įkvėpimas būtinai ateis. Svarbu nepasilikti darbų paskutinei minutei, nedaryti jų įsitempus."

 

 Skelbiame ir sveikiname VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokyklos ,,Lyrika" jaunuosius muzikos kūrėjus  LAUREATUS: Paulina Kavaliauskaitė ( 5 klasė), Justina Gildaitė ( 5 klasė), Austėja Milčiūtė (5 klasė), Vesta Gailiūtė ( 2 klasė), Luka Stonkutė ( 2 klasė), Ugnė Tamošaitytė ( 5 klasė), Ugnė Klasauskaitė ( 5 klasė), Rugilė Šarauskytė ( 3 klasė), Rugilė Šmuilytė (3 klasė), Auksė Jucytė (3 klasė). 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144