2020-06-05, penktadienis, 12:32.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 17:6.

Lipdymo džiaugsmas Girkalnio darželyje (1)

2015-01-31, paskelbė Indrė Matevičienė
Lipdymo džiaugsmas Girkalnio darželyje

Lipdymas -  te­ra­pi­ja, ku­ri ra­mi­na, har­mo­ni­zuo­ja ir iš­lais­vi­na kū­ry­bi­nes ga­lias. Kad iš be­for­mės lipdymo  ma­sės už­gim­tų re­a­lus ga­mi­nys,  prie jo rei­kia pri­si­lies­ti ne tik ran­ko­mis, bet vi­sa sa­vo jaus­mų ir nuo­tai­kų pa­le­te.

 

2015 m. sausio 19 – 23 d. Girkalnio darželyje buvo įgyvendintas projektas „Lipdymo džiaugsmas“. Priešmokyklinės grupės vaikams į ugdymo procesą buvo integruotas lipdymas iš natūralių medžiagų. Lipdymas -  me­nas, ug­dan­tis vai­ko sa­vi­raiš­ką bei es­te­ti­nį su­vo­ki­mą. Su­si­pa­žįsta­ma su for­mo­mis, la­vi­na­mi ly­tė­ji­mo ir re­gė­ji­mo po­jū­čiai, įval­do­mas dar­bas pirš­tų ga­liu­kais. Vaikai lipdė, fantazavo, interpretavo su moliu, modelinu, spalvotu moliu. Susipažino su molio savybėmis, ką galima iš jo daryti, kur naudojamas buityje. Daug puikių emocijų suteikė veikla su kinetiniu smėliu.Švedijos bendrovė „Delta“, gaminanti modeliavimo medžiagas švietimo, medicinos, terapijos, menų ir amatų tikslams, sukūrė „kinetinį smėlį“, kurį pavadino „Deltasand“. Šiuo smėliu jau gali džiaugtis mūsų ugdytiniai. Jį galima formuoti, modeliuoti ir net karpyti. Jis nuolat juda, nelimpa prie rankų, nesubyra, krentant tįsta, byra iš lėto ir labai lengvai keičia formą.

 

„Meškiukų“ grupės vaikai, kartu su „Nykštukų“ grupės draugais keturmečiais, 2014 m. sausio 21 d. vyko į Raseinių krašto istorijos muziejų. Ten turėjo galimybę lipdyti iš natūralių medžiagų. Vaikučiai pasigamino daug gražių dovanėlių.

 

Savaitės pabaigoje darželyje vyko parodėlė „Mano dirbiniai“. Vaikučiai grožėjosi savo ir kitų darbeliais, pamatė iš kokių dubenėlių ir puodelių valgė jų močiutės būdamos dar visai mažos. Vaikučiai deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles apie molį, žiūrėjo lėlių spektaklį pagal K. Kubilinsko eiliuotą pasaką „Molio Motiejukas“.  Už visos savaitės veiklą vaikučiai buvo apdovanoti molio Motiejuko medaliais.

 

                                             Rūta Rukšėnaitė Kleivienė, Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 
 
Contact form

 

nuostabu 2015-02-02 22:37:40 IP: 86.190.251.69

na,tikrai yra ko pasimokyti iš girkalniškių....Matosi,kad veikla vykdoma kūrybingai,nuosekliai ir įdomiai. Pedagoges vertos pagyrimo,o vaikučiai tikri darbštuoliukai.Sekmės jūsų kolektyvui. Labai susidomejau.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144