2019-03-23, šeštadienis, 06:20.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:25, leidžiasi 18:49, dienos ilgumas 12:23.

Liaudies apdainuoti želdiniai praturtins parko kraštovaizdį (1)

2018-03-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Liaudies apdainuoti želdiniai praturtins parko kraštovaizdį

    Savivaldybės administracija susitelkusi ne tik į didžiuosius projektus, kurie jau pajudėjo arba pajudės šiais metais Raseinių mieste, bet ir į mažesnius.

 

    Netrukus darbai prasidės šalia V.Grybo gatvės esančiame parke, kuriame gyventojai mėgsta pasivaikščioti su savo augintiniais. Vietoj senų medžių bus pasodinti jauni, panaikinti kelmai, sutvarkyti nusidėvėję pėsčiųjų takai, įrengta mažoji architektūra. Visa tai planuojama atlikti privačiomis lėšomis taupant Savivaldybės biudžetą.

  

    Dabar ši 9405 m2 bendro ploto viešoji erdvė atrodo apgailėtinai. Joje stūkso nemažai savo amžių nugyvenusių, išpuvusiais kamienais, nudžiūvusiomis šakomis palinkusių medžių, kuriems draugiją sudaro taip pat neprižiūrimi menkaverčiai krūmai. Ši augmenija ne tik gadina vaizdą centrinėje miesto dalyje esančioje teritorijoje, bet ir kelia pavojų.

 

      Prieš kelias dienas Raseinių rajono želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija (pirmininkas – Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus, nariai – šio skyriaus specialistai Vilma Kundrotienė ir Tomas Andriulis, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Raseinių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Augustinas Zurlys bei Raseinių miesto seniūnijos seniūnas Artūras Milašauskas) apžiūrėjo šią teritoriją ir joje augančius želdinius.

  

    Prieš vertindama jų būklę, komisija gavo ekologės V.Kundrotienės bendrą informaciją apie šią teritoriją. Pagal 2008 m. atliktą Raseinių miesto urbanizuotų teritorijų želdynų ir želdinių, augančių ne miškų ūkio paskirties žemėje, inventorizaciją parko būklė dendralogine prasme yra vidutiniška. Žemės sklypas – valstybinis, jis atitinka Raseinių miesto bendrojo plano sprendiniuose numatytą (miesto želdynai) paskirtį. Parke auga 8 rūšių įvairūs želdiniai – balzaminės, kanadinės tuopos, karpotieji beržai, didžialapės liepos, paprastieji klevai, paprastosios ievos, gluosnis baltasis ir baltažiedė rubinija. Nemaža dalis želdinių – patenkinamos būklės. Dalyje parko teritorijos – nešienaujama veja, sumirkęs dirvožemis. Želdiniai ilgą laiką buvo neprižiūrimi, nebuvo atliekami minėtos teritorijos kraštovaizdžio formavimo darbai.

  

     Komisijos nariai detaliai apžiūrėjo kiekvieną parke augantį želdinį, pamatavo žerglėmis kirstinų medžių skersmenis. Bendru sutarimu komisija rekomenduoja kirsti 29 vnt. tuopų (8–90 cm skersmens), 3 vnt. uosių (27–51 cm skersmens), 2 vnt. daugiakamienių ievų (10–32 cm skersmens) ir 1 vnt. beržą (32 cm skersmens). Šie medžiai yra pasiekę savo amžiaus brandą, neturi estetinio vaizdo, turi daug sausų, nulaužtų šakų, kamienų žaizdų, auga arti važiuojamosios dalies ir vėtros metu kelia pavojų praeivių bei gatve važiuojančių transporto priemonių saugumui.

  

    Pasak V.Kundrotienės, atlikus teritorijoje reikalingų tvarkymo (želdinių kirtimo) darbus, planuojama pavasarį Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga atkurti pertvarkomos vietovės kraštovaizdžio estetinį vaizdą, pasodinti naujus, dendralogiškai vertingus, lietuvių liaudies dainose apdainuotus želdinius.

 

                                                                                                                                  raseiniai.lt

 

  


 

 
 
Contact form

 

raseiniškiams 2018-03-12 14:37:34 IP: 78.58.40.112

Ir suuoš jums ąžuolėliai plačiašakiai ir berželiai svyruonėliai, epušėlės gražuolėlės ir vienišos pušelės...

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144