2020-08-10, pirmadienis, 21:11.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:58, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:14.

Korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje bylos nagrinėjimas atidėtas (1)

2020-02-09, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje bylos nagrinėjimas atidėtas

Vasario 7 dieną Šiaulių apygardos teisme įvyko pirmasis teismo posėdis baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus.

 

Teisiamųjų suole –  šeši Raseinių miesto ir rajono gyventojai: du dabar jau buvę šios savivaldybės administracijos darbuotojai ir keturi privačių bendrovių vadovai. Visi anksčiau neteisti. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir apygardos prokuratūros pareigūnai. Bylos nagrinėjimas atidėtas.

 

Posėdyje teismas patikslino kaltinamųjų asmens tapatybes, priėmė sprendimus dėl pateiktų kaltinamųjų gynėjų prašymų. Tarp tokių – grąžinti bylą valstybės kaltinimą šioje byloje palaikančiam prokurorui  procesiniams trūkumams kaltinamajame akte pašalinti, dalį bylos išskirti į atskirą. Teismas pastaruosius prašymus atmetė kaip nepagrįstus. Tada vieno iš kaltinamųjų gynėjų, pareiškusių, kad susiklosčiusioje situacijoje jis ir jo ginamasis mato tik vieną išeitį – šios sudėties teismą nušalinti nuo bylos nagrinėjimo, teismo paprašė skirti laiko atitinkamam prašymui paruošti. Proceso dalyviai tam neprieštaravo, teismas šį prašymą patenkino.

 

Šioje byloje Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus buvęs vedėjas V. B. kaltinamas piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, kyšininkavimu, svetimo turto pasisavinimu, tos pačios savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus buvęs vyriausiasis specialistas R. R. – kyšininkavimu, o keturiems privačių bendrovių vadovams R. V., R. Z., A. L. ir S. B. pareikšti kaltinimai dėl buvusių minėtos savivaldybės tarnautojų V. B. ir R. R. galimo papirkimo.

 

Bylos duomenimis, nusikaltimas galėjo būti padarytas 2018 metais. Kai kurioms savivaldybės organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms  įmonėms buvo sudaromos išskirtinės sąlygos ir palankumas tuos pirkimus laimėti. Būdami atsakingi už įvairias savivaldybės vykdomas viešųjų pirkimų procedūras, buvę Raseinių rajono savivaldybės tarnautojai neužtikrino procedūrų skaidrumo, kad ūkio subjektai galėtų sąžiningai varžytis konkurse. Už išskirtines sąlygas įmonių atstovai savivaldybės tarnautojams atsilygino įvairiais kyšiais: vienam pateiktos kaip kyšis statybinės medžiagos daugiau kaip už 6000 eurų, kitam – privačiame sklype sumontuota tvora, kurios vertė daugiau kaip 2700 eurų, ir pan. Byloje yra pareikštas Raseinių rajono savivaldybės ieškinys.

 

Kiti artimiausi teismo posėdžiai: vasario 27 d. 13.15 val.,  kovo 24, balandžio 7, 27 ir gegužės 20 dienomis 9.30 val. 

 

                                                                                                                               Šiaulių apygardos teismo informacija

 
 
Contact form

 

gerai ,kad parašėt 2020-02-10 17:24:07 IP: 78.60.26.74

Būtinai važiuosim pažiūrėt to proceso, ir į jų veidus pažiūrėt.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144