2020-06-02, antradienis, 10:14.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Konkurso „Metų ūkis 2016“ vertinimo komisija išrinko laureatus (1)

Konkurso „Metų ūkis 2016“ vertinimo komisija išrinko laureatus

 Konkurso „Metų ūkis 2016“ vertinimo komisija, penktadienį pradėjusi ūkių apžiūrą, vakar tęsė darbą – aplankė dar šešis rajono ūkius. Pirmiausia apžiūrėjo Šiluvos sen. Medingių k. esantį ūkininko Tomo Garbačausko mišrų ūkį, po to - Paliepių sen. Gūrų k. ūkininko Rimo Račiūno ekologinį augalininkystės ūkį, apsilankė Viduklės sen. Šienlaukio k. ūkininkaujančio Mykolo Hoferto ūkyje, apžiūrėjo Viduklės sen. Virgainių k. esantį Kęstučio Janušauskio augalininkystės ūkį, Nemakščių sen. Balčių k. įsikūrusį Linos Šneiderienės mišrų ūkį ir Paliepių sen. Anžilių k. esantį Martyno Garbaliausko ūkį.

 


  Per dvi dienas iš viso aplankyta vienuolika rajono ūkininkų ūkių. Kiekvienam konkurso dalyviui įteikta atminimo dovanėlė – žemaičių kalendorius. Visi ūkiai tvarkingi, šeimininkai gražiai juose tvarkosi ir nuolat investuoja į ūkio plėtrą, todėl komisijai nebuvo lengva apsispręsti dėl konkurso nugalėtojų. Pasitelkę konkurso nuostatus ir vertinimo kriterijus bei padiskutavę, komisijos nariai išrinko konkurso „Metų ūkis 2016“ laureatus, kuriais tapo Vaidas Nagreckis, Rimas Račiūnas ir Romas Balčaitis.


   Ariogalos seniūnijos Plikių kaime 113 ha žemės plote ūkininkaujantis Vaidas Nagreckis augina salotas, špinatus, salierus, lapinius kopūstus bei grūdines kultūras. Keletą metų Olandijoje sėmęsis patirties ir 2013 m. Plikiuose ūkininkauti pradėjęs vyriškis turi modernios įrangos ir technikos, yra įrengęs cechą, kuriame daržovės perrenkamos ir suruošiamos keliauti į parduotuves ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse.


   Raseinių seniūnijos Ramonų kaime ūkininkaujantis Romas Balčaitis su žmona Kristina darbuojasi 570 ha žemės plote. 1994 m. Romas pradėjo ūkininko kelią, kuris nebuvo lengvas – pamena, viskas prasidėjo nuo kelių hektarų, o technika tuomet buvo toli gražu ne tokia, kaip dabar. Nors jo kiemas šiandien sausakimšas modernios technikos, dirbamos žemės dideli plotai, tačiau nestinga ir rūpesčių. Antai prieš gerą pusmetį supleškėjo angaras, kuriame buvo laikoma dalis technikos, trąšos. Tačiau geros nuotaikos kupinas ūkininkas su optimizmu žvelgia į ateitį ir uoliai darbuojasi – linksta laukuose brandžios javų varpos, veši kitos kultūros, kyla nauji statiniai.


   Rimas Račiūnas su žmona Vilma nuo 1990 m. ūkininkauja Paliepių seniūnijos Gūrų kaime, 100 ha žemės plote. Ūkininkų sodyba skoningai sutvarkyta, angare stovi tvarkinga, javapjūtei jau paruošta technika. Račiūnų ūkis – ekologinis, todėl auginant kultūras nenaudojami jokie chemikalai. Atrodytų, ekologiškai ūkininkaujant ir derlius menkesnis turėtų būti, tačiau daugelis, pažvelgę į Rimo laukus, stebisi – ne kiekvieno įprastu būdu ūkininkaujančio žemdirbio javai taip gražiai deri.


   Jaunojo ūkininko titulas komisijos sprendimu šiemet atitenka Tomui Garbačauskui, kuris drauge su žmona Irena ūkininkauja Šiluvos seniūnijoje, Medingių kaime. Grabačiauskai iš viso naudoja 148 ha žemės, augina 80 vnt. pieninių ir mėsinių galvijų, gražiai tvarkosi savo sodyboje.


   Konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai ir Jaunasis metų ūkininkas bus pagerbti ir apdovanoti rugsėjo mėnesį, rudens šventės metu.


   Konkurso „Metų ūkis 2016“ organizatoriai - Raseinių rajono savivaldybės administracija ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyrius. Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas – Vilmantas Bacys, Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, nariai: Rimas Gunevičius, Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus pirmininkas, Vida Mankuvienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Raseinių biuro vadovė, Skaidrutė Žuvelaitienė, Lietuvos Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Raseinių rajone.

 

 

 

 
 
Contact form

 

As 2016-07-19 21:50:09 IP: 78.57.170.177

Nu hofertas turbut is visu verčiauses but metu ukiu.kiekvienais metais dalyvauja konkurse.arkitu ukininku nera

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144