2020-07-12, sekmadienis, 05:51.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:10, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 16:52.

Koncertas Ugioniuose - nuo klasikos iki alternatyvios muzikos

2016-07-14, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Koncertas Ugioniuose - nuo klasikos iki alternatyvios muzikos

Pirmasis liepos savaitgalis visoje Lietuvoje dūzgė nuo renginių įvairovės prie kurio prisidėjo ir meno šventė Ugioniuose.

 

Kultūros puoselėtojai, meno mylėtojai, turiningo laisvalaikio "medžiotojai", vaikai, kaimo gyventojai rinkosi į Ugionių bažnyčią ir jos šventorių pamaitinti savo sielą įvairaus žanro muzika, menu, pabendrauti su bendraminčiais, paganyti, pailsinti akis po įstabaus grožio Dubysos slėnius, atsigaivinti Ugionių koplyčioje esančiu stebuklinguoju šaltiniu.

 


Ypatingoje vietoje kiekvienas galėjo pasijusti ypatingai. Viskas taip paprastai ir nuoširdžiai dėliojosi tą vakarą be surežisuotų scenarijų, be jokių padėkos raštų, vedančiųjų ir kitos pompastikos .... Buvo tik atlikėjai, klausytojai, žiūrovai, kultūros paminklai ir natūrali gamta kvepianti liepų žiedais.

 


Muzikos ir meno popietę pradėję Kauno styginių kvartetas dovanojo klasikinių ir šiuolaikinių kūrinių. Pašmaikštaudami koncertą tęsė dainuojamosios poezijos atstovai Gytis Ambrazevičius (gitara, vokalas) ir Lukas Norkūnas (bosinė gitara, vokalas). Smaguriaudami kaimišku sūriu su medumi ir gurkšnodami kvapnią žolelių arbatą pertraukos metu susirinkusieji gėrėjosi po atviru dangumi veikusia dailės galerija iš kurios keli darbai buvo nupirkti, kaip prisiminimas šio nepaprastai paprasto vakaro, renginio liudininkai. Betygalos bendruomenės moterys kiekvienam atlikėjui įteikė lauko gėlių puokštes kartu su vietinių žolelių arbatų rinkiniais.

 


Šiltas liepos 2-osios dienos vakaras maloniai vakarėjo. Renginio organizatorius, asociacijos įkūrėjas "Idėjų upė", Arūnas Kazlauskas visus pakvietė renginį pratęsti į bažnyčią.  Merginų duetas iš Vilniaus „Jazz by Two“ - Ieva Marija Baranauskaitė (vokalas) ir Anna Polukord (gitara) pripildžiusios erdvę lengvumo savo atlikimu užleido "sceną" šiuolaikiniam menui.

 

Performansas „Septintoji diena“ pastatyto audiovizualinio meno grupės BIONICS (vaizdo ir garso instaliacija), Simonos Zalensienės (tekstas) ir Mindaugo Suchocko  (fleita) per garsų ir vaizdų sintezę  beldėsi į žiūrovus provokuodami pamąstyti apie pasaulio sukūrimą, jo didybę ir trapumą. Dar aštresne ir įtaigesne vizualizacija bei garsais Girnų Giesmės (Laurynas Jukonis)  skverbėsi į žmogaus pasąmonę. Taip emociškai sujudinti ir pakrauti skirstėsi dalyviai iš trečius metus vykusio ne(pop)uliaraus kultūrinio renginio. Šimtamečiai medžiai, apjuosę Ugionių bažnyčią ir jos koplyčią, toliau liko saugoti šios ypatingos vietos, kur kiekvienas čia užklydęs atranda šventumo ir kultūrinio peno.

 

 

 

Klausytoja Monika


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144