2019-03-19, antradienis, 10:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:36, leidžiasi 18:41, dienos ilgumas 12:5.

Knygnešio dienos minėjimas progimnazijoje

2018-03-24, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Knygnešio dienos minėjimas progimnazijoje

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Pagerbti knygnešius, prisiminti jų sunkų, labai prasmingą darbą – kiekvieno mūsų pareiga. Progimnazijos bibliotekininkė kartu su muziejininke Lina Kantautiene progimnazijos skaitykloje organizavo  viktoriną  „Knyga tarnauja mokslui, menui ir svajonei!“.  Šioje viktorinoje dalyvavo 7-8 kl. komandos po 4 mokinius, dalyviams teko atsakyti į gana sudėtingus klausimus apie knygnešystę, knygnešius ir kt. Viktorinos mokinių atsakymus padėjo skaičiuoti lietuvių kalbos mokytoja  Neringa Viršilienė, istorijos mokytojas Jonas Janušas ir  progimnazijos bibliotekininkė  Ida Matelienė.

 


Pirmą vietą užėmė net dvi komandos,  surinkusios  po vienodą balų skaičių. Tai 8b ir 8c klasės mokiniai. Antrąją vietą viktorinoje užėmė  8a ir 7c klasės komandos,  taip pat surinkusios vienodą balų skaičių. Trečioji vieta atiteko 7a ir 7b klasėms.


          Pirmosios vietos laimėtojus mokyklos socialinis partneris Raseinių krašto istorijos muziejus apdovanojo elektroninėmis knygomis „ Laiko ir istorijos ženklai Raseinių krašte 1918-2018 m.“ Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti mokyklos administracijos skirtomis grožinės literatūros knygomis.   Muziejininkė Lina Kantautienė taip pat  mokiniams  dovanojo knygų, tušinukų , knygų skirtukų, atviručių apie Raseinius ir dar kitų  malonių  dovanėlių.


           Mokiniai, dalyvavę šioje viktorinoje, pasidžiaugė net tik laimėtais prizais, bet pasitikrino savo žinias apie knygnešius, praplėtė istorijos žinias. Dėkojame Raseinių krašto istorijos muziejui, o ypač Linai Kantautienei, už bendradarbiavimą organizuojant ir vedant viktoriną, skirtą Knygnešio dienai atminti.

 


Šaltinio progimnazijos bibliotekininkė
Ida Matelienė

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144