2018-05-24, ketvirtadienis, 14:50.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 16:36.

Kino kūrėjai ir atliekų tvarkytojai suvienijo jėgas

Kino kūrėjai ir atliekų tvarkytojai suvienijo jėgas

    Lietuvos regionuose neretai stinga pačių elementariausių galimybių, kurios yra savaime suprantamos didžiųjų miestų gyventojams. Norėdamos pakeisti situaciją šiemet jėgas suvienijo dvi organizacijos - Lietuvių kino akademija bei Gamintojų ir Importuotojų asociacija. Todėl šiemet jų organizuojami projektai „Sidabrinės gervės naktys 2014" bei „Mes rūšiuojam" vyks kartu, vienas kitą papildydami.

 

   Mūsų savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. birželio 15 d. 22 val. Raseinių miesto parke. Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys filmus: „Zuikio kopūstai"(rež. Vladislav Berežok), „Puntuko akmuo" ir „Karalienės liūnas" (rež. Antanas Skučas), „Taip Laima lėmė" (" rež. Jūratė Leikaitė). „Šuns dienos" (rež. Ieva Veiverytė) ir „Kaip pavogti žmoną (rež. Donatas Alvydas)

 


   Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite festivalio dieną projekto „Mes rūšiuojam" vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks šiose seniūnijose tokiu grafiku:

 

930 – 1000 Ariogalos seniūnija, Dubysos g. 35, Gėluvos k. (prie bendruomenės namų)
930 – 1000 Girkalnio seniūnija, Vaivorykštės g., Girkalnis (katilinės aikštelėje)
1100 – 1130 Ariogalos miesto seniūnija, Vytauto g. 103, Ariogala (prie seniūnijos)
1100 – 1130 Raseinių seniūnija, Akacijų g. 1, Norgėlai (prie bendruomenės namų)
1230 – 1300 Betygalos seniūnija, Rožių g. 2, Betygala (prie Kultūros namų)
1230 – 1300 Kalnujų seniūnija, Kalnijų miestelio centrinėje aikštėje
1400 – 1430 Betygalos seniūnija, Berteškiai (prie dirbtuvių)
1400 – 1430 Paliepių seniūnija, Kaštonų g., Paliepiai (konteinerių aikštelėje)
1530 – 1600 Pagojukų seniūnija, Liolingos g. 1, Kaulakiai (prie seniūnijos)
1530 – 1600 Viduklės seniūnija, Kęstučio g. 1, Viduklė (aikštelėje prie pašto)
1700 – 1730 Nemakščių seniūnija, Laisvės g. 27, Nemakščiai (prie seniūnijos)
1700 – 1730 Šiluvos seniūnija, Šiluvos turgaus aikštėje (prieš autobusų stotelę)
1830 – 2000 Raseinių miesto seniūnija: Algirdo g. 14, Raseiniai (prie turgaus)
                                     Vilniaus g. 95, Raseiniai (prie vaistinės)


   Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje - daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil" ir UAB „Atliekų tvarkymo centras" įsteigtas prizas - saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.


   Šios vasaros projektas truks visą vasarą, jo metu bus aplankyta 50 savivaldybių. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014" kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam" organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.


   „Sidabrinės gervės naktys" kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam", kuris siekia, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.


„Kol atliekų surinkimo tinklas nepriartės prie žmonių, tol rūšiavimo rezultatai nebus džiuginantys. Todėl šiemet kartu su vasaros kino festivaliu leidomės į kelionę po Lietuvą, rinksime elektroniką ir baterijas visose seniūnijose, kad tik rūšiavimo tinklas būtų kuo patogesnis", - sakė A.Skinulis.

       

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440