2019-06-20, ketvirtadienis, 02:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Ketvirtasis festivalis „Prabylančios miesto erdvės“ (2)

2018-09-18, Arūnas Kazlauskas
  Ketvirtasis festivalis „Prabylančios miesto erdvės“

Šiais metais Raseinių rajono kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“ (Urban Art Raseiniai) persikėlė į rugsėjo pradžią. Dvi puikios ankstyvo rudens dienos, kupinos įvairios muzikos ir meno.
     

 

  Festivalį triukšmingai pradėjo Klaipėdos „Taško teatro“ jaunieji aktoriai, vėliau scenoje Maironio parke prie fontano vyko slem poezijos turnyras ir grupės MOVO koncertas. Labai gaila, kad turnyre šiemet varžėsi tik du poetai iš Kelmės, todėl teisėtai kyla klausimas – ar drąsių žodžio   meistrų Raseiniuose jau visiškai nebeliko...
     

 

  Šaunusis „Taško teatras“ M.Martinaičio bibliotekoje parodė dar vieną savo spektaklį – dramą „Persirengimo kambarys“. Jaunos aktorės savo puikia vaidyba įtraukė žiūrovus į  jausmų ir emocijų  verpetą, o bibliotekos foje tapo tikra teatro scena.
     

 

  Jau temstant žiūrovai rinkosi prie paslaptingų Dominikonų vienuolyno rūsių, prie kurių durų budėjo vienuolio šmėkla. Durys girgždėdamos atsivėrė 21 val., žinoma, ne visi pateko į vidų, tiems, kam pavyko, čia galėjo mėgautis paslaptinga šviesa, sodriu pelėsiu kvapu ir performansu “Esu tik aš”, kurį atliko aktorė Simona Zalensienė ir šokėja Ema Senkuvienė.
    

 

   Po pasirodymo rūsiuose žiūrovai iš karto pateko į šviesų ir elektroninės muzikos misteriją, siautėjančią  kalnelyje priešais Dominikonų vienolyno pastatą. Čia savo valandos trukmės elektroninę simfoniją pristatė duetas “Sovijus”, vėliau jų vietą užėmė Depit, kurio pasirodymą lydėjo jau ir lazerių blyksniai.
      

 

Atrodo, šis koncertas ir sukėlė daugiausiai diskusijų ir atgarsį spaudoje. Žinoma, diskusijos ar kitokia nuomonė visada yra gerai, jos padeda išgirsti ir įvertinti skirtingas nuomones, suprasti, ko žiūrovai tikisi iš renginių organizatorių. Iš kitos pusės – projekto “Prabylančios miesto erdvės” vienas iš pagrindinių tikslų ir yra pristatyti kuo įvairesnius  kūrybos žanrus , skirtingus muzikos stilius. Kas sekė mūsų programą, prisimena, kad Urban Art šiemet prasidėjo  pavasarį keliais tarptautiniais džiazo projektais, išlaikydami nuoseklų tęstinumą, ji baigėme konceptualios elektroninės muzikos koncertu. Žinoma, tarp šių renginių dar įvyko tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis, taigi Raseinių rajono žmonės galėjo visiškai nemokamai išgirsti tokį platų muzikos  spektrą, kurio  pavydėtų net didmiesčių gyventojai. Kiek klausytojų pasinaudojo šia proga, čia jau kitas klausimas, mūsų nuomone, vieša ir atvira diskusija Raseinių kultūrinio gyvenimo aktualijų ir perspektyvų tema būtų labai naudinga.
       

 

Antroji festivalio “Prabylančios miesto erdvės” diena  buvo daugiau skirta vaizduojamąjam menui, šią projekto dalį Raseinių rajono  kultūros centras įgyvendino, bendradarbiaudamas su asociacija „Idėjų upė“. Nuo ryto prie savo kūrinių Maironio parke plušėjo skulptoriai Gediminas Pačkauskas ir Augustinas Kluoda, 14 val. autobusų stotyje visų norinčių portretus piešė dailininkai Evaldas Mikalauskis ir Justinas Krasuckas, gatvės meno darbą Stonų gatvėje kūrė menininkas Vytautas Bulota. Vakarop šalia naujosios Nepriklausomybės gynėjų  aikštės prasidėjo pats išraiškingiausias kūrybos eksperimentas – grafikos darbų spausdinimas kelių vibrovolo pagalba. Dėkojame UAB „Helanas“ už suteiktą  švedišką techniką ir puikų patyrusį vairuotoją. Akcijos metu niekas nenukentėjo, daugiau kaip toną sveriantis aparatas judėjo preciziškai, spausdindamas aukštos kokybės meno kūrinius.
       

 

Tuo pat metu aikštėje vyko grupės „Uprising tree“ koncertas, jų nuoširdi ir ritminga muzika įkvėpė net keletą šokėjų, žinoma, jų galėjo būti ir daugiau... Po koncerto bibliotekoje prasidėjo vakarinis kino seansas, kuriame pamatėme Kristijono Vildžiūno 2006 metais sukurtą filmą „Aš esi tu“. Norėtume nuoširdžai padėkoti Raseinių M.Martinaičio viešąjai bibliotekai, kuri šiemet jaukiose savo patalpose priglaudė net kelis festivalio renginius.
       

 

Kokios naujos Raseinių erdvės ir kokia meno kalba prabils penktojo festivalio metu? Tegul šis klausimas lieka atviras, laukiame nuomonių ir pasiūlymų.

 

                                                                                                                               Arūnas Kazlauskas
                                                                                                           Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

 
 
Contact form

 

to cha 2018-09-18 17:01:10 IP: 78.58.40.112

Taip, teisigas įspūdis. Mūsų visuomenė jau galutinai sumanikininta..

 

chm 2018-09-18 13:15:01 IP: 78.61.182.252

Iš nuotraukų susidarė vaizdas, kad šiuolaikinis menas įdomus tik origanizatoriams ir patiems menininkams.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144