2020-11-27, penktadienis, 15:30.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:27, leidžiasi 16:09, dienos ilgumas 7:41.

Kelionė po Pramedžiavos ir aplinkinius kaimus su sveikinimais Jonams ir Janinoms (1)

2019-06-26, Audrius Noreika
Kelionė po Pramedžiavos ir aplinkinius kaimus su sveikinimais Jonams ir Janinoms

Visi pramedžiaviškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai prisimena tradicinę mūsų kaimo šventę - Jonines. Keičiasi laikai - mūsų šventė nugarmėjo po eilinėm visą Lietuvą palietusiom problemom: itin sumažėjusiu gyventojų skaičiumi, jaunimo trūkumu ir žmonių senėjimu kaimo vietovėse.

 

Šiais metais nusprendėme visus Jonus ir Janinas pasveikinti nuvykus pas juos į svečius. Birželio 22 -osios rytą pradėjome savo žygį. Mūsų kaimo muzikantai Vidmantas Andriuška ir Romas Jocius derino akordeono ir armonikos balsus, Ražaitėlių kaimo seniūnaitis Rimantas Kleiva paruošė savo žirgą (automobilį), čiupo didelę gėlių puokštę varduvininkams ir visi kartu su Pramedžiavos kaimo bendruomenės pirmininke Lina Jašauskiene išskubėjo pas 15 Janinų ir Jonų.

 

Kai kurie dienos varduvininkai jau mūsų laukė, o kai kuriems tai buvo maloni ir netikėta staigmena. Dalis varduvininkų prisipažino, kad tikrai neplanavo vardo dienos švęsti, nemanė, kad kas nors juos pasveikins, o kiti jau laukė ne tik mūsų muzikantų, bet ir atvykstančių sveikinti giminaičių ir svečių. Varduvininkams ir jų šeimos nariams, linkėjome gražios trumpiausios vasaros nakties, nepamiršti, kokią seną tradiciją mena Janinų ir Jonų vardo diena, vyresniesiems prisiminti, o jaunimui surasti užburtąjį paparčio žiedą.

 

Teksto ir nuotraukų autorė:

RRKC Pramedžiavoje kultūrinių renginių organizatorė Lina Jašauskienė

 
 
Contact form

 

Pasirodo,kad 2019-06-26 19:53:33 IP: 82.140.177.75

galima ir sitaip pasveikinti zmones.Manau,kad tai ir nuosirdu ir orginalu.Tik pamacius mero andriaus ar buvusio mento paniurusi issiepta feisa nekyla noras suprast ka jie atstovauja.Greiciausiai patys save.Sekmes Pramedziavos vyrams testi grazia tradicija kitu vardadieniu bei sukaktuviu progomis...

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990