2018-06-24, sekmadienis, 04:17.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:53, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Kekava tiesia partnerystės ranką

Kekava tiesia partnerystės ranką

Raseinių rajono savivaldybėje lankėsi Latvijos Respublikos Kekavos savivaldybės atstovai su tikslu aptarti ES finansuojamų bendrų tarptautinių projektų įgyvendinimo galimybes.

 

   Latvių delegacija pirmiausia apsilankė pas rajono merą Algirdą Gricių. Delegacijos vadovas Kekavos savivaldybės Investicijų skyriaus vedėjas Maris Ozolins mūsų Savivaldybės vadovą supažindino su viena iš projektų idėjų: Kekavos vietos veiklos grupė pagal „Leader“ programą (kuri orientuota į kaimo plėtrą) rengia vandens išteklių išsaugojimo projektą, kurio trukmė - iki 3 metų. Įgyvendinant projektą būtų organizuojamos su vandens resursų panaudojimu susijusios veiklos, apimančios sportą, liaudies amatus, kultūrą ir t. t. Kekaviškiai kviečia mus tapti šio bei kitų, smulkesnių, projektų partneriais ir drauge organizuoti projektines veiklas, sudaryti galimybes keistis patirtimi amatininkams, kaimo bendruomenėms, jaunimui ir pan. Meras Algirdas Gricius pritarė šiai iniciatyvai ir žadėjo suteikti pagalbą, jei jos prireiktų. Mūsų rajone su kaimo plėtros „Leader“ programa dirba Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija“, tad Kekavos delegacijai buvo surengtas susitikimas su šios bendrijos atstovais, kultūros, sporto, jaunimo reikalų specialistais. Drauge sutarta tapti projekto partneriais, jei nekils nesklandumų teikiant paraiškas ministerijai ir kt.

 

   Kekavos savivaldybės delegacijai buvo surengta pažintinė programa. Lydimi Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiųjų specialistų Loretos Sirvidienės ir Raimundo Petroševičiaus, kekaviškiai apsilankė Laurynų šeimos kepykloje „Laugena“. 1985 m. įkurtoje kepyklėlėje, puoselėjant senąsias lietuvių tradicijas bei receptūras, kepama kaimiška duona, konditerijos gaminiai ir, žinoma, Laurynų šeimos pasididžiavimas - šakočiai, gaminami pagal senovinį receptą ir turintys kulinarinio paveldo statusą. Svečiams buvo pademonstruota, kaip šakočiai kepami specialiose krosnyse, kūrenamose beržinėmis malkomis – tik taip kepamas šakotis įgauna puikų skonį ir gali išsilaikyti labai ilgą laiką. Latviai pasigardžiuodami krimto šviežio šakočio ragelius – pasirodo, jų šalyje toks skanėstas nėra gaminamas! Apsirūpinę lietuviška duona ir šakočiais, svečiai apsilankė Norgėlų kaime, kur pasigrožėjo išpuoselėta gyvenvietės aplinka, susipažino su bendruomenės įgyvendintais projektais: įrengta lauko scena, sutvarkyta viešąja erdve, vaikų žaidimo aikštele. Nuvykę į rajoninio konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojų ūkininkų Stasės ir Antano Račų sodybą, išgirdo sėkmingo ūkininkavimo istoriją.

 

   Kekavos delegacijai viešnagė Raseinių krašte paliko malonų įspūdį ir sužadino naujų idėjų ateities bendradarbiavimui.

 

   Raseinių rajono savivaldybė su Latvijos Respublikos Kekavos savivaldybe susitarimą dėl bendradarbiavimo verslo ir investicijų skatinimo, švietimo, kultūros ir meno, sveikatos apsaugos, turizmo ir sporto, ekologijos ir racionalaus gamtos išteklių panaudojimo srityse yra pasirašiusi 2013 m. Raseinių ir Kekavos atstovai ne kartą viešėjo vieni pas kitus, dalijosi patirtimis ir bendradarbiavo įgyvendinat žemės ūkio, verslo, sporto, kultūros ir kt. iniciatyvas.

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440