2020-07-15, trečiadienis, 07:16.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:14, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 16:44.

Kartu su Mėnulio jaunatimi prasidėjo ir „Jaunatis. Jauno meno ciklas“ (6)

Kartu su Mėnulio jaunatimi prasidėjo ir „Jaunatis. Jauno meno ciklas“

   Birželio 27-osios penktadienį stojo jaunatys: danguje – naujas Mėnulio ciklas, o, kartu su juo, ant žemės – pirmieji „Jaunaties. Jauno meno ciklo“ (JJMC) renginiai.

 

 

   Kam to reikia?

 

 

   „Jaunatimi. Jauno meno ciklu“ siekiama kurti alternatyvą masinei popkultūrai, kūrybingam jaunimui pasiūlyti progas, rasti (ar sukurti) erdves, kuriose jis galėtų dalintis idėjomis, patirtimi bei jos įgyti, savo kūrybą pristatyti platesnei auditorijai. Šiuolaikinis šokis, teatras, vaizduojamieji bei audiovizualiniai menai – visi šie ir dar neišvardinti žanrai laukiami, numatomi, planuojami „Jaunaties. Jauno meno ciklo“ renginiuose.

 

 

   Juodu ant balto

 

 

   Pirmosios durys, kurias, besidomintiems jaunimo kūryba, pasiūlė praverti JJMC – tai durys į Raseinių rajono kultūros centro galeriją, kurioje penktadienio pavakarę pristatyta Kauno dailės gimnazijos abiturientų grafikos darbų paroda. Šokiu susirinkusiuosius pasveikino raseinietė, Mildos Bertulytės auklėtinė Ugnė Kėmėšiūtė. Savo mokinių darbus pristatė grafikas Evaldas Mikalauskis. Juodu ant balto (o, galbūt, ir atvirkščiai) jaunieji grafikai perteikia jiems aktualius įvairiaspalvės gyvenimo prizmės aspektus. Pamenat? Geriau vienąkart pamatyti, negu... Kauno dailės gimnazijos abiturientų grafikos darbų paroda Raseinių r. kultūros centre lankytojų laukia visą vasarą.

 

 

 

 

   „...atsiprašome už techninius nesklandumus...“

 

 

   Po poros valandų į vakarėjančio Raseinių miesto Maironio parko akustiką turėjo įsilieti pirmieji jauno garso akordai. Deja, atlikėjams pradėjus derinti instrumentus bei garso aparatūrą, muzikantų, organizatorių ir žiūrovų ryžtą, kantrybę, susidomėjimo jauna muzika tikrumą bei tvirtumą nusprendė patikrinti... lietus. Egzaminavimas vyko keliais etapais, kurių bendra trukmė – daugiau negu ištisa valanda spėlionių: ar koncertas (į)vyks parke, ar reikia „kraustytis“ po stogu, kiek dar reikės laukti ir pan... Kuomet liko tik „stipriausi“, iš po debesų suspindusi saulė davė ženklą – pradėkite.

 

 

 

 

   Kelionės motyvas

 

 

   Ir pradėjo tie, kuriems grėsė ilgesnė negu planuota viešnagė Raseiniuose, mat grupės „Such‘a‘trip“ nariai, koncertui dar neprasidėjus, automobilyje užtrenkė jo raktelius. Galbūt, iš jaudulio prieš pasirodymą, nors, kaip patys prisipažino, gerokai jaudinosi ir jo metu.  „Kurdami mažai galvojame apie klausytoją. Menas – tai toks dalykas, kurį kiekvienas žmogus jaučia ir išgyvena skirtingai, tai pernelyg asmeniška, kad galėtų būti universalu. Mes tiesiog perteikiame savą patirtį, kurdami tai, kas mums atrodo gražu“. Taip nuoširdžiai grupė „Such‘a‘Trip“ iš Vilniaus pristato savo kūrybą. Taip nuoširdžiai ją ir atlieka. Kaip „Such‘a‘Trip“ išgyvena muziką? Svajingai ir dinamiškai pina ją iš daugybės sluoksnių, temų, kontrastų... Lyg pagrindinis kelionės motyvas – nenuspėjama, nepaliaujama kaita skamba Ievos, Dominyko, Indrės, Mykolo bei Justinos kuriamoje muzikoje. Išlydint „Such‘a‘Trip“, grupei įteikta ne tik organizatorių padėka, bet ir „dovana“ – rakteliai nuo jų automobilio.

 

 

 

 

   Avis be kailio

 

 

   Džiazas? Eksperimentinis? „Sheep Got Waxed“? Kam grupė „Such‘a‘Trip“ užleido improvizuotą JJMC sceną, besiribojančią ūgtelėjusiais ąžuoliukais? „2010 metais radęsis „Sheep Got Waxed“ – tai trio, kurį sudaro esami ir buvę LMTA džiazo katedros studentai: saksofonininkas Simonas Šipavičius (Simon Sheep), būgnininkas Adas Gecevičius (Ed Getz) ir gitaristas Paulius Vaškas (Paul Wax). Eilės tvarka būtent tokia, nes pavardės pačios paaiškina grupės pavadinimą.“ (bernardinai.lt) O kaip grupės pavadinimas skamba lietuviškai? Galimi variantai: a) nuvaškuota avis b) depiliuota avis c) nepaaiškinama d) visi variantai (ne)teisingi... Vis dėlto, greičiausiai, kalbama apie avį, vienokiomis ar kitokiomis aplinkybėmis „atsisveikinusią“ su kailiu. Panašu, jog jaunieji kūrėjai šiuo simboliu koduoja žinią – mūsų muzikoje neverta ieškoti švelnumo. „Sheep Got Waxed“ kuriamomis aritmiškomis muzikinėmis kompozicijomis turėtų mėgautis tie, kuriems gyvenime dar maža chaoso. Ar chaosas yra tikroji tvarka? Tikra yra tai, jog kailis atauga... kiek bevaškuotum.

 

 

 

 

   Arintas Lipnickas a.k.a. „The Hallman“

 

 

   Dėmesio į ekraną! Jame tąvakar su žiūrovais sveikinosi ir savo pasirodymą pristatė trečiasis muzikinis renginio svečias. Pažįstate „The Hallman“? O raseinietį Arintą Lipnicką, šiuo sceniniu vardu pristatantį kuriamą elektroninę muziką? Šiuolaikinės muzikos takelius nakties tamsos persmelktu Maironio vardo parku lydėjo vaizdinės projekcijos. Galimybė debiutuoti pirmajame „Jaunaties. Jauno meno ciklo“ renginyje inspiravo dar vieną pradžią – Arintas žiūrovams pristatė dainos „Your Smile“ vaizdo klipą, prie kurio kūrimo prisidėjo jaunam menui neabejingi Agnė Kromerytė, Donatas Mickūnas, Domas Gudaitis, Giedrius Petrauskas bei Jūratė Minelgaitė.

 

 

 

   Kas toliau?

 

 

   Augimas. Planuojame sekančius „Jaunaties. Jauno meno ciklo“ renginius. Junkis prie mūsų per facebook.com/jaunomenociklas ir/ar gyvai. Iki susitikimo!

 

 

   P. S.

 

 

   Projektą „Jaunatis Raseinių miesto Maironio parke“ vykdo Raseinių rajono kultūros centras. Projekto iniciatorius bei vadovas – Arūnas Kazlauskas, el. p. idejuupe@gmail.com, tel. (8 682) 24 218, koordinatorė – Jūratė Minelgaitė, el.p. j.minelgaite@gmai.com,  tel. (8 675) 21 045. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto globėja Raseinių rajono savivaldybė.

 

 

Jūratės Minelgaitės ir Giedriaus Petrausko nuotraukos

 

 

 

 
 
 
 
Contact form

 

Jonas 2014-08-12 23:23:55 IP: 89.116.121.65

Aš likau sužavėtas šokėjos... Ir dar nebuvau matęs šokant kažko parodoje. SUPER

 

Arūnas 2014-07-03 19:16:22 IP: 78.57.175.115

Na, šiaip ar taip, kažkoks judėjimas prasidėjo. Nesakau, kad kas nors ypatingo, iš organizatorių pusės irgi buvo daug trūkumų. Tačiau , atrodo, ir Raseiniuose yra žmonių, kuriems reikia ne tik Žvagulio.

 

? 2014-07-03 15:42:04 IP: 185.25.48.231

Gerai yra. Bus dar geriau. Teisingos įžvalgos Mr. Giedriau!

 

Giedrius 2014-07-03 15:13:35 IP: 77.90.99.194

Pats lai ir kelia tą uodegą:) Kartoju: man renginys ir jo dalyviai buvo labai puikūs. Kas dėl žiūrovų, tegul gailisi tie kurie nedalyvavo. Organizatoriams žinoma galima dėl daug ko priekaištauti, bet, kad žiūrovų į Žvagulį vis dar daugiau susirinks negu į netradicinius atlikėjus tai čia provincialumo požymis. Tikiuosi, kad į kitus renginius susirinks daugiau žiūrovų.

 

? 2014-07-03 14:36:11 IP: 185.25.48.231

kas pakels sau uodegą, jei ne pats:)Tiek geras renginys,kad žmones buvo galima ant kelių rankų suskaičiuoti. Bijota lietaus... tai kur normalus organizavimas?! Pačiausias bendramintis Lipnicką paliko ant ledo... ir net nedalyvavęs pasijaučia kaip didmiesty. Juokinga... O jaunuosius kūrėjus sveikinu! Judėkite pirmyn!

 

Giedrius 2014-07-03 12:47:57 IP: 77.90.99.194

geras buvo renginys. Pasijaučiau kaip didmiesty, negalėjau patikėti, kad tokia muzika skamba Raseiniuose. Tikiuosi, tai - nauja pradžia.

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144