2020-04-07, antradienis, 13:15.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:46, leidžiasi 20:19, dienos ilgumas 13:33.

Kaip gyvena Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai

2015-03-21, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kaip gyvena Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai

Visuomenės nuomonė į socialinės globos namus nėra teisinga. Tokios įstaigos gali tapti tikraisiais namais, o priežiūra juose kartais gali būti netgi geresnė nei namuose, nes čia nuolat dirba kvalifikuotas personalas. Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namų direktorius, Algirdas Rimydis, Raseinių krašto naujienų portalui manoRaseiniai.lt pasakoja, kad visuomenėje trūksta informacijos apie tokių įstaigų darbą. Portalas manoRaseiniai.lt siekdamas priartinti visuomenę prie Raseinių rajone veikančių įstaigų, nutarė iš vidaus pažvelgti į Blinstrubiškių socialinės globos namų veiklą.

 

 

Kiek gyventojų šiuo metu gyvena pas Jus?

Šiuo metu Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose gyvena 178 gyventojai.

 


Kiek kainuoja pas jus apgyvendinimas mėnesiui?

Nuo 2013 metų vasario 1 dienos patvirtinka socialinės globos kaina vienam gyventojui - 524,21 eurai ir vienam gyventojui su sunkia negalia (slaugai) - 598,07 eurai per mėnesį. Jeigu asmens pensija 300 eurų per mėnesį, jis už pragyvenimą socialinės globos namuose sumoka 80 % asmens pajamų, t.y. 240,00 eurų.

 


Kai kuriuose globos namuose yra papildomų paslaugų už kurias turi susimokėti patys gyventojai. Ar jus teikiate tokias paslaugas? Jei taip, tai kokios jos būtų?

Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojams teikiamos šios papildomos paslaugos: gyvenimas vienviečiame kambaryje, kambaryje televizorius, šaldytuvas, šildytuvas žiemą. Už papildomas paslaugas gyventojams mokėti nereikia.

 


Kaip patenkama į šiuos globos namus? Norinčių čia patekti yra daug? Jei taip, ar ilga eilė yra? Kokiais kriterijais vadovaujatės priimdami gyventojus?

Pageidaujantys apsigyventi Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose asmenys, turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyrių arba pagal gyvenamąją vietą į seniūnijos socialinį darbuotoją, kur bus suteikta informacija apie apgyvendinimo tvarką ir būtinus pateikti dokumentus. Į socialinės globos įstaigą nukreipiami asmenys, kuriems nebegalima socialinių paslaugų teikti jų namuose arba tos paslaugos yra neefektyvios.

 


Kas yra jūsų gyventojai? Ar čia gyvena vien tik senoliai? Kokio amžiaus yra jie?

Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose apgyvendinami senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir asmenys dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0-40 procentų darbingumo lygis, specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, arba nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Jauniausiam globos namų gyventojui - 26 metai, vyriausiam - 98 metai.

 


Kuo gyvena Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai? Kokia jų veikla? Gal galite papasakoti apie jų dienos rėžimą?

Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai turi puikias galimybes save realizuoti įvairiose veiklose (muzikinėje, darbinėje, sportinėje, rankdarbių, piešimo, stalo žaidimų), kurias vykdo 3 užimtumo specialistai. Atsižvelgus į gyventojų poreikius ir galimybes, siekiant pagerinti bendravimo kokybę, gyventojų kūrybiškumą ir saviraišką, suteikti pasitikėjimą. Vykdomi įvairūs kultūriniai ir pramoginiai renginiai, susitikimai, popietės, filmų peržiūros, eksponuojamos parodos, organizuojamos ekskursijos - išvykos.

Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose dienos rėžimo nėra, yra tik dienotvarkė. Socialinės globos namų dienotvarkė:

7 val. 30 min.- 8 val. 30 min. - gyventojų kėlimas, rytinis tualetas, lovų perklojimas, medicininis patikrinimas ir kt.

8 val. 30 min. - pusryčiai.

9 val. 30 min. - 13 val. 30 min. - įvairūs renginiai, koncertai, sportas, veikla užimtumo kabinetuose.

13 val. - pietūs kambariuose.

13 val. 30 min. - pietūs valgyklos salėje.

14 val. - 16 val. savarankiški užsiėmimai.

19 val. - vakarienė.

20 val. - 22 val. - pasiruošimas naktiniam poilsiui.

23 val. - ramybė.

 

 


Kaip atrodo gyventojo kambarys: ar jis turi daug vietos, keliese gyvena kambaryje, ar gali sukaupti daug asmeninių daiktų?

Kiekvienam socialinės globos namų gyventojui suteikiamas privatumą garantuojantis gyvenamasis plotas, atitinkantis teisės aktų nustatytus higienos reikalavimus: vienviečiai, dviviečiai, keturviečiai kambariai su higienos - sanitariniu mazgu (kriaukle kambaryje). Kiekvieno gyventojo kambaryje yra pagrindiniai baldai: lova, spintelė, kėdė, o spinta ir stalas - keliems asmenims. Gyventojai kambaryje gali turėti asmeninius baldus ar kitus asmeninius daiktus. Dalinai savarankiškiems gyventojams sudaroma galimybė tvarkyti savo kambarį pagal pomėgius ir supratimą. Užtikrinama saugi, patogi, jauki, specialiems poreikiams pritaikyta aplinka.

 


Visuomenėje sklando gandai, kad Blinstrubiškių socialinės globos namuose yra labai gerai ir skaniai maitinami globotiniai. Gal galite apibūdinti maitinimo dienos racioną?

Užtikrinama globos namų gyventojų racionali mityba keturis kartus per dieną. Esant poreikiui ir gydytojo rekomendacijoms organizuojama dietinė mityba. Globos namuose yra įrengtos 2 atskiros virtuvėlės maistui gaminti ar pasišildyti. Visą parą gyventojai turi galimybę naudotis karštu vandeniu arbatai ar kavai iš vandens aparato, stovinčio II korpuso fojė. Esant poreikiui ar pageidavimui slaugomiems gyventojams papildomai arbatą ar kavą užpliko socialinių darbuotojų ar slaugytojų padėjėjai.

 

 

Ar čia gyvenančius žmones, dažnai lanko artimieji?

Yra gyventojų, kuriuos labai dažnai lanko artimieji, taip pat yra ir tokių, kurie lankomi rečiau, dalis globos namuose gyvenančių asmenų yra vieniši ir niekieno nelankomi.

 


Čia susirenka žmonės su skirtingais charakteriais, gyvenimo patirtimi, išgyvenimais. Ar dažnai vyksta konfliktų? Dėl kokių priežasčių ar konfliktų jie patys skundžiasi?

Globos namuose gyvena įvairaus amžiaus, išsilavinimo, skirtingos lyties asmenys, turintys įvairių poreikių, pomėgių, charakterio bruožų, sveikatos sutrikimų, žalingų įpročių, gyvenimiškos patirties. Šios priežastys ir sukelia problemas ar konfliktus. Siekiant užkirsti kelią konfliktams, vykdoma prevencija, dirba visa darbuotojų komanda.

 


Ar yra kokių nors gražių meilės istorijų įvykusių su jūsų gyventojais? Gal yra įvykusių kokių nors linksmų nutikimų?

Kadangi socialinės globos  namuose vyksta pilnavertis gyvenimas, tad nenuostabu, kad ir meilės istorijų, ir netgi vedybų. Būna ir linksmų nutikimų, tačiau tai yra konfidencialu, juos paviešinti galėtų tik patys gyventojai.

 

-------------

„Eurobarometro“ duomenimis, 40 proc. Lietuvos gyventojų, kurių amžius 55-64 m, per pastaruosius 10 metų turėjo arba turi globos ar slaugos reikalingą artimą giminaitį (ES vidurkis – 30 proc.). 15 proc.apklaustųjų mano, kad ateityje jiems gali tekti palikti darbą ir imtis slaugyti artimąjį – tai didžiausias skaičius Europoje (ES vidurkis – 2 proc). 58 proc. apklaustųjų Lietuvoje nori būti slaugomi giminaičių savo namuose, 12 proc. – slaugomi savo namuose profesionalių slaugytojų, ir tik 5 proc. norėtų vykti į globos namus.

 


Viso Lietuvoje gyvena apie 42 tūkst. žmonių su visiška negalia. Apie 10 tūkst. asmenų gyvena globos namuose, apie 13 tūkst. gauna socialines paslaugas į namus (daugiausiai – buitinę pagalbą).
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144