2019-03-19, antradienis, 10:00.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:36, leidžiasi 18:41, dienos ilgumas 12:5.

Kai pasakos atgyja

2018-03-30, Irma Rupeikienė
Kai pasakos atgyja

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama pasaulyje nuo 1967 metų. Kartu minimas ir garsaus danų pasakininko H. K. Anderseno gimtadienis. Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre kasmet vyksta renginys, skirtas šioms datoms paminėti, jį organizuoja lietuvių kalbos mokytoja I. Rupeikienė.

 

              Kasmet vis kitas IBBY skyrius rašo kreipimąsi ir kuria plakatus Vaikų knygos dienai paminėti. Šiemet ši garbė atiteko latviams. Mokykloje iš anksto buvo sukurtas stendas, kuriame galėjome pastudijuoti latvių rašytojos kreipimąsi į skaitytojus ir dailininko kurtą plakatą, taip pat sužinoti įdomių faktų apie H. K. Anderseno gyvenimą, prisiminti jo pasakas, o renginio dieną ir atiduoti širdelę gražiausiai pasakai. Savaitės pradžioje mokiniai išsitraukė po vieną H. K. Anderseno pasaką, kurią turėjo pristatyti penktadienį. Mokiniai išties nustebino išradingumu ir originalumu. Pradinių klasių mokinukai iliustravo pasakas „Coliukė“ ir „Undinėlė“, trumpai jas papasakojo. 5 klasės mokiniai inscenizavo namų vaizdelį, kai būdavo vakarais vaikams sekamos pasakos, ir pasekė gražiąją „Lakštingalą“. Šeštokai pateikė dvi pasakos“ Naujieji karaliaus drabužiai“ versijas: tikrąją, kur karalius liko nuogas, ir kitą, kuri galėjo būti, jei karalius nebūtų pabūgęs prisipažinti, jog nemato rūbų. 7 klasės mokiniai pateikė išsamias pasakos „Piemenėlė ir kaminkrėtys“ veikėjų charakteristikas ir tarp savų rado ne vieną kaminkrėtį ar net piktąjį kiną. 8 klasė mokiniai sueiliavo pasaką Sniego karalienė“ ir ją perskaitė klausytojams. Devintokai perkėlė pasakos „Mergaitė su degtukais“ veiksmą į šias dienas. Gaila, kad nelaimingos pabaigos išvengti nepavyko. O dešimtokams atiteko viena ilgiausių pasakų: „Laukinės gulbės“. Vis tik dešimtokų inscenizuota pasaka baigėsi laiminga karaliaus ir Elzytės vestuvių palyda, tuo visus pradžiugindama. Mokytoja I. Rupeikienė pranešė, kad vienos širdelės persvara gražiausia pasaka buvo išrinkta „Undinėlė“. Visoms klasėms buvo įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės.

 

              Mokinių pristatymai buvo parengti iš visos širdies, pasirūpinta kaukėmis, apranga, sceninėmis detalėmis. Vienos pasakos stebino, kitos prajuokino – visi kartu sukūrėme išties puikią puotą H.K. Anderseno gimtadienio proga.

 

Irma Rupeikienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144