2018-06-25, pirmadienis, 12:31.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:54, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:18.

Jaunimui svarbi istorinė atmintis

Jaunimui svarbi istorinė atmintis

Birželio 14 d.  Raseinių rajono Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos ir Ariogalos gimnazijos mokiniai bei jų mokytojas Andrius Bautronis vyko į Vilnių ir dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjime.

 

Ši diena yra svarbi kiekvienam lietuviui, kurio šeimą buvo palietę šie įvykiai, arba tam, kuris yra bent truputį girdėjęs apie ištremtų lietuvių likimus.  Moksleiviai taip pat prisidėjo prie „Misija Sibiras“  organizuotos  atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“  ir Aukų gatvės skvere skaitė tremtinių ir politinių kalinių vardus ir pavardes bei nurodė jų likimą (grįžo, liko tremtyje, o galbūt jų likimas ir liko nežinomas).

 

Akcijos metu jaunuolius lydėjo begalė jausmų: jaudulys, vienybės jausmas, džiaugsmas  ir pagarba bei dėkingumas žmonėms, iškentėjusiems tiek, kiek nei vienas iš mūsų negalėtų net įsivaizduoti.  Vėliau visi nuvyko į LRT studiją, kurioje vyko koncertas tam, kad būtų surinktos lėšos projekto „Misija Sibiras 17“ ekspedoicijai, kurios metu bus tvarkomi lietuvių tremtinių kapai Sibire. Šis prisilietimas prie Lietuvos istorijos leido moksleiviams pažvelgti į ją kiek kitomis akimis, privertė labiau pamąstyti apie tai, ką teko iškęsti žmonėms, pakliuvusiems į tremtį.. Praeitis kuria ateitį, leidžia iš jos pasimokyti, pradėti vertinti dalykus, kurie iš pradžių neatrodė tokie svarbūs. Tuo įsitikino ir mūsų rajono moksleiviai, kurie, būdami žingeidūs, atsakingi ir patriotiški, nusprendė  prisidėti prie šios akcijos ir dieną praleisti paminint tremtyje žuvusius lietuvius.

 

Kornelija Būtytė
Raseinių r. Nemakščių  Martyno Mažvydo gimnazijos mokinė

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440