2020-06-01, pirmadienis, 04:42.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:59, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 16:58.

IV respublikinis kanklininkų ir pianistų muzikos komponavimo konkursas ,,Mažasis kompozitorius-2019” Ariogalos kanklių muzikos mokykloje ,,Lyrika”

2019-03-16
IV respublikinis kanklininkų ir pianistų muzikos komponavimo konkursas ,,Mažasis kompozitorius-2019” Ariogalos kanklių muzikos  mokykloje ,,Lyrika”

Š. m. kovo 15 dieną VšĮ Ariogalos kanklių muzikos  mokykloje ,,Lyrika” vyko IV respublikinis kanklininkų ir pianistų muzikos komponavimo konkursas ,,Mažasis kompozitorius- 2019”.

 

Konkurse dalyvavo 22 jaunieji muzikos kūrėjai iš Kauno, Kaišiadorių, Šiaulių, Ariogalos        ( amžiaus grupėse: nuo 7 iki 18 metų), sukūrę savo mėgstamam muzikos instrumentui vieną muzikos kūrinį: etiudą, pjesę ar stambesnės formos muzikos kūrinį.

 

Konkursui pristatyti kūriniai programiniais pavadinimais: ,,Svajonių šalis", ,,Snaigių šokis", ,,Gėlių prabudimas", ,,Nakties angelas", ,,Kiškio šokis", ,,Laukinė širdis", ,, Pavasario lašeliai", ,,Arabijos naktys", ,,Aš tikiu", ,,Sparnai", ,, Spalvos", ,, Šerkšno laumžirgiai", ,, Love your self", ,, Puokštė lelijų",  ,,Atotrūkis", ,,Rūko dvelksmas", ,, Žiemos naktis", ,,Popierinės gėlės", ,,Vėjas", ,,Meilės aidas", ,,Spring day", ,,Juoda balta".

 

 Konkurso dalyvių kūryba buvo įvertinta ir apdovanota I –o, II-o ar III laipsnio diplomais, jaunieji muzikos kūrėjai apdovanoti ir atminimo statulėlėmis.

 

Šio konkurso sumanytoja, organizatorė ir mokytoja Ramunė Jurkienė kalbėjo : ,, kiekvieną kart sakau ir vėl pasikartosiu, jog gebėjimas netipiškai mąstyti, kurti yra prigimtinė žmogaus savybė, vadinasi, dėmesio kūrybinėms galioms ats(is)kleisti ir plėtotis privalo sulaukti kiekvienas be išimties vaikas. Yra manoma, jog kūrybiškumą daugiausia lemia individualios vaikosavybės: vaizduotės lakumas, mąstymo greitumas, tikslumas, lankstumas, išradingumas, konstruktyvumas, smalsumas, motyvacinė įtampa, poreikisnuolat tobulinti savo veiklą.Tačiau pats didžiausias stabdis kūrybiškumui  yra įsitikinimas, jog vaikas neturi šių savybių, kad kūrybiškumas yra ne šiam ar anam vaikui. Per daugel metų įsitikinau ir šis konkursas tik vėl ir vėl patvirtina, jog galimybių kurti turi kiekvienas. Kūrybiškumas, kaip ir kiti asmens sugebėjimai, gali būti lavinamas. Stenkimės ir kitus, dar bijančius kurti savo mokinius įtikinti, kad reikia leisti sau eksperimentuoti, nebijoti daryti klaidų ir mokytis iš jų, būti atkakliam – tai raktai, padėsiantys išlaisvinti jūsų galbūt jau seniai slopinamas kūrybines galias. Reikėtų atsipalaiduoti ir leisti sau būti savimi, nesmerkti ir nevertinti savęs kritiškai, nelaukiant ypatingo įkvėpimo tiesiog imtis veiklos bei nesureikšminti proceso. Užsiimant mėgstama veikla įkvėpimas būtinai ateis. Svarbu nepasilikti darbų paskutinei minutei, nedaryti jų įsitempus.“

 

Po konkurso vyko refleksija ir ,, Mažojo kompozitoriaus“ torto dalybos .

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144