2019-06-20, ketvirtadienis, 02:28.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Įspūdinga popietė senjorams Plikiuose

2018-10-03, Audirus Noreika
Įspūdinga popietė senjorams Plikiuose

Sekmadienio popietę į Raseinių rajono kultūros cenrtą Plikiuose rinkomės mes - senjorai, kur buvome pakviesti visi kartu švęsti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.  Atvykome skirtingai - kas lazdele pasiramsčiuodamas, kas dviračiu, o dauguma, vaikų ar anūkų pavėžėti. Susirinkę, linksmai pasišnekučiavę, pasigyrę, kiek anūkų ar proanūkių susilaukę, pasidžiaugę gražia vasara ir rudeniu rinkomės į rudenio gėlėmis papuoštą salę.

 

Pirmoji mus pasveikino kultūrinių renginių organizatorė Aldona Ročkienė ir pakvietė į sceną vaikų kūrybinę grupę ,,Lašeliukai”, kurie mums ir pašoko, ir padainavo, ir išsakė gražius palinkėjimus…  Kauno rajono Vilkijos kultūros centro Liučiūnų laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Griežlė“ ir Raseinių rajono kultūros centro Plikiuose moterų vokalinis ansamblis (abiejų kolektyvų vadovas Viktoras Štilpa) senjorams dovanojo pačias gražiausias dainas. Dainos, rodos, mums ir buvo parinktos, nes salėje buvo daug dainuojančių kartu su atlikėjais. Juk dainuodamas žmogus mintimis grįžta į savo jaunystę, nupustydamas laiko dulkes, atranda jaunystės takeliuose savo pėdas. Grįžta žmogus prie savo pradžių pradžios atsigerti prie tų šaltinių, kurie kadaise gaivino.

 

Šventėje apsilankė Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Ona Radčenko ir paskaitė savo kūrybos eilėraščius apie gamtą, gyvenimą, Raseinių kraštą. Kartu su sūnumi,  Raseinių meno mokyklos gitaros mokytoju, bardu Andriejumi Radčenko, suteikė mums daug džiugių akimirkų ir padovanojo kompaktinių diskelių su savos kūrybos kūriniais.  Labai nuoširdžiai jiems plojome.

 

Teko ir man paskaityti savuosius eilėraščius: ir naujus, ir senesnius. Galvojau, kad jie gal nusibodę, bet buvau šiltai sutikta.  O aš vis nerimstu: ,,Nejaučiu aš tų metų naštos/ Tiktai nesakykit, kad senstu. / Šneka vaikiškai mano širdis/ Svajoti, mylėti, gyventi...“

 

Visus pralinksmino netikėta viešnia, save pavadinusi ,,Pelėda“, atvykusi iš Vilniaus ir  šiltąjį metų laiką gyvenanti netoli nuo mūsų, prie Dubysos. Ji paskaitė savo kūrybos eilėraščius, pasidalino prasmingais gyvenimiškais patarimais. Be to, dar ir savos gamybos kastiniu su karštomis bulvėmis pavaišino. Tai bent staigmena!

 

Po programos dar ilgai sėdėjome prie kavos puodelio, dainavome ir kalbėjomės. Išsiskirstėme, nutarę  greitai susitikti tradicinėje Rudens šventėje Plikiuose, kuri vyks jau spalio 13 dieną.

 

Džiaugiamės, kad  esame laukiami ir kviečiami į  renginius, kurie vyksta ir kaimo bendruomenės ,,Gynėvė“ namuose,  ir kultūros centre Plikiuose.  Dėkojame Aldonai Ročkienei ir Vilmai Šegždienei bei visiems, kas padeda joms rengti tokius gerus ir prasmingus  renginius.

 

                                                                                                         Teksto autorė: Plikių kaimo senjora Ona Čepkauskienė

                                                                                                                                  Nuotraukos: Aldonos Ročkienės

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144