2019-04-19, penktadienis, 01:37.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:18, leidžiasi 20:41, dienos ilgumas 14:23.

Išlikime verti A. Ramanausko – Vanago atminimo

2018-10-23, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Išlikime verti A. Ramanausko – Vanago atminimo

2018 metų spalio 6-osios rytas Raseinių rajono jauniesims šauliams ir jų vadovams prasidėjo  neįprastai. Jaunieji šauliai su uniformomis ankstų rytą išskubėjo į Vilnių. Šauliams teko dalyvauti kitokiame, nekasdieniniame renginyje – valstybinėse laidotuvėse.

 

Lietuvos pedagogas, žurnalistas, karininkas, rezistentas, kovotojas už Nepriklausomybę, partizanų vadas, brigados generolas,Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16-osios deklaracijos signataras, – Adolfas Ramanauskas – Vanagas. Visiems šis asmuo kelia daug jausmų. Šauliai labai džiaugiasi, jog turėjo tokią galimybę prisiliesti prie istorinio įvykio.

 

Adolfas Ramanauskas – Vanagas  (1918 – 1957m.)  -  tai žmogus, kuriuo mes visi galime didžiuotis. A. Ramanauskas yra mums įrodymas ir ženklas, kokia brangi laisvės kainą. Jo palaikai buvo rasti ir perlaidoti. Kad ir kaip priešai norėjo nuslėpti visas aplinkybes, palaikus ir žiaurų kankinimą - jiems nepavyko. Net po  61-rių metų 2018 m. birželio 7 d. Našlaičių kapinėse, Antakalnyje, Vilniuje, buvo rasti Adolfo Ramanausko – Vanago palaikai. Palaikų autentiškumas nustatytas atlikus teismo antropologinę analizę, kaukolės ir asmens fotografijų sugretinimus bei DNR tyrimus. Ramanauskas buvo nušautas taikant į viršugalvį, nors kulka pervėrė žandikaulį. Ekspertizė taip pat patvirtino, kad Vanagas tardymo metu buvo žiauriai kankinamas - aštriu daiktu badyta dešinioji akis, kelias savaites prieš sušaudymą sužalotas kaktikaulis.

 

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai iškilmingai perlaidoti 2018 m. spalio 6 d. Antakalnio kapinėse valstybės vadovų panteone. Ceremonija prasidėjo Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje, kurioje žmonės, iškilminga rikiuotė, kariuomenės orkestras atlydėjo didvyrio palaikus į Vilniaus katedrą. Už velionį arkivyskupas Gintaras Grušas aukojo šv. Mišias . Laidotuvių ceremonijoje dalyvavo šalies vadovai, kariai ir tūkstančiai eilinių žmonių. Žmonės vieningai rinkosi ir į šv. Mišias, ir atsisveikinti su Lietuvos partizanų vadu.

 

Po  iškilmingų šv. Mišių karstas su Adolfo Ramanausko – Vanago palaikais  gyva žmonių kolona buvo palydėtas į Vilniaus Antakalnio kapines, kuriose turėjome paskutinę progą atsisveikinti su partizanų vadu. Ceremonija buvo iškilminga ir ori. Atsisveikinti su palaikais atėjo ekselencija, Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia  Grybauskaitė, Lietuvos kariuomes vadas Gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas. Baigiantis laidotuvėms Adolfo  Ramanausko-Vanago anūkė plk. ltn. Inga Jancevičienė padėkojo visiems Lietuvos žmonėms už jos seneliui atiduotą pagarbą ir valstybės vadovams, kad laisvės kovų istorija šalyje žinoma ir jos neleidžiama klastoti. „Kūną galima nužudyti, bet laisvės vilties savo Tėvynei, tikėjimo ir tiesos – neįmanoma“, – sakė I. Jancevičienė.

 

Visuotinė malda nuskambėjo per visas Antakalnio kapines. Pašventintas ir nuleistas į žemę amžino poilsio atsigulė partizanų vadas Adolfas Ramanauskas – Vanagas. Šiandien tokia diena, kai atstatomas teisingumas ir grąžinama skola.
Jauniesiems šauliams buvo garbinga diena, kurią šauliai atsimins dar ilgai. Dėkojame Ariogalos 209 kuopos šaulių vadui už suorganizuotą galimybę dalyvauti A. Ramanausko – Vanago iškilmingose laidotuvėse.

 

Tikėjimo ir prisiminimų neištrins niekas. 2018 metai paskelbti Adolfo  Ramanausko – Vanago metais.

 

                                                                                                    Ariogalos 209 kuopos jaunoji šaulė Rugilė Jasukaitytė
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144