2018-10-15, pirmadienis, 17:39.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:02, leidžiasi 18:31, dienos ilgumas 10:29.

Ikimokykinio ir priešmokyklinio udgymo pedagogų koferencija „Liepaitėje“

2017-11-03, Albina Kunigonienė
Ikimokykinio ir priešmokyklinio udgymo pedagogų koferencija „Liepaitėje“

Socialinis ugdymas – itin svarbi ikimokyklinio ir priešmokyklinio  ugdymo dalis, apimanti ne vien ugdymo turinį, bet ir visą vaikų grupės gyvenimą: jos mikroklimatą, ugdymo proceso organizavimą, grupės bendruomenės narių santykius.

 

Spalio pabaigoje Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyko praktinė-metodinė konferencija  „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialinių gebėjimų ir emocijų ugdymas, kurią organizavo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba ir Raseinių lopšelio darželio „Liepaitė“ pedagogės: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Kasparavičienė, PU pedagogės metodininkės Albina Kunigonienė ir Rasa Kačiušienė.

 

Konferencijos tikslas – aptarti socialinių gebėjimų ir emocijų ugdymo ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje galimybes, skatinant glaudesnį įvairių institucijų bendradarbiavimą. Konferencija sulaukė gausaus 55 dalyvių skaičiaus. Renginys prasidėjo žaisminga „Voriukų“ grupės vaikų programėle, kuri visiems padovanojo gerą nuotaiką. Konferencijos dalyvius pasveikino Raseinių lopšelio-darželio direktorė Aušra Jankauskienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė ir šios tarnybos metodininkė Audronė Kumpikevičienė.

 

Konferencijos metu ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogai, socialiniai pedagogai turėjo galimybę pasidalinti savo įžvalgomis ir patirtimi apie įvairius ugdymo metodus ir būdus,  kuriuos galima panaudoti plėtojant vaikų socialines kompetencijas ir emocinį  ugdymą. Renginio metu pristatyti 7 žodiniai ir 3 stendiniai pranešimai, buvo eksponuojama metodinių priemonių paroda.

 

Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie socialinį emocinį ugdymą ir teigiamą jo įtaką vaikų psichikos sveikatai. Pranešimą „Ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinio intelekto lavinimas:kodėl, kaip, kas?“ perskaitė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė ir Raseinių Ariogalos darželio vyr. socialinė pedagogė Aušra Vasilienė. Kaip ugdyti sunkius vaikus grupėje, kokius drausminimo metodus taikyti, pristatė Raseinių rajono Viduklės  darželio auklėtoja metodininkė Rasa Usinienė. Patirtimi, kaip sekasi ugdyti socialinius gebėjimus ir emocijas, įgyvendinant olimpinio ugdymo programą, pasidalino Raseinių Šaltinio progimnazijos PU pedagogė Ilona Zybartė. Apie ikimokykinio amžiaus vaikų bendravimo ir  bendradarbiavimo įgūdžių mokymo ypatumus   papasakojo Regina Morkuvienė, Raseinių rajono Viduklės darželio auklėtoja metodininkė. Vaizdinę medžiagą iš  Kimochi pamokėlės, ugdant vaikus  pagal  šią Socialinio – emocinio mokymo programą, pademonstravo Raseinių  Girkalnio darželio vyr.auklėtoja Vilma Dimšlienė. Apie socioedukacines veiklas  ir bendradarbiavimo su šeima galimybes, ugdant vaikų socialinius gebėjimus ir emocijas, savo darbo patirtimi pasidalino Raseinių lopšelio-darželio  „Liepaitė“ pedagogės: vyr.socialinė pedagogė Karolina Zakutauskienė ir PU pedagogė metodininkė Albina Kunigonienė.

 

Vėliau praktinės-metodinės konferencijos dalyviai išbandė praktines veiklas: žaidė socialinius ir emocijų žaidimus, išmėgino įvairius dailės terapijos elementus, atliko relaksacijos pratimus su arbatomis, dalyvavo Kimochi  metodo pratybose, emociškai atsipalaidavo lopšelio–darželio  Emocijų ir relaksacijos kambaryje.

 

Konferencija pagilino ir atnaujino pedagogų žinias, paskatino giliau pažvelgti į vaikų socialinį ir emocinį ugdymą. Juk vaikai – tai maži stebuklai... Pasiklydę, išdykę, gražūs, bet jie verti ne tik mūsų rūpesčio, bet ir pastangų būti pažinti ir suprasti. Todėl, mums pedagogams,  reikia žvelgti giliau, ką reiškia būti vaiku, mūsų pareiga leisti, mokyti  ir padėti vaikui augti, pažinti save ir kitus, aplinką, mokyti jį socialinių įgūdžių ir emocinio išprusimo !

 

 

PU pedagogė Albina Kunigonienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144