2019-02-18, pirmadienis, 20:17.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:47, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 9:55.

Ieškojo išeities iš Žemės ūkio rūmų krizės

2018-02-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Ieškojo išeities iš Žemės ūkio rūmų krizės

Vasario 2 d. laikraščio ,,Ūkininko patarėjas" redaktoriaus Vytenio Neverdausko iniciatyva  A. Stulginskio universitete surengta konferencija ,,Lietuvos respublikos Žemės ūkio rūmų krizė ir jos suvaldymo būdai".

 

Į konferenciją iš visos Lietuvos susirinkę žemdirbiškų asociacijų atstovai bei mokslo specialistai išsakė daug kritikos dabartinei ir buvusiai Žemės ūkio rūmų vadovybei. Lietuvos Žemės ūkio rūmuose šiuo metu yra susidariusi paradoksali situacija: buvuiam jų pirmininkui A. Stančikui tapus Seimo nariu, jau metai laiko nepavyksta išrinkti naujojo  pirmininko.

 

Konferencijoje pasisakęs buvęs Žemės ūkio ministras V. Jukna pabrėžė, kad Žemės ūkio rūmai jau ne atstovauja ūkininkus, o tapo atskirų lobistų įstaiga, tame tarpe atstovaujanti ir atskirų užsienio kompanijų interesus. Pasak jo, Rūmams reikalingas lyderis, kuris atstovautų žemdirbius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Labiausiai tinkamu kandidatu į pirmininko postą jis įvardino V. Neverdauską.

 

 Seimo narys V. Kamblevičius, ne tik kritikavo Žemės ūkio rūmus dėl susidariusios situacijos, bet ir pateikė radikalų pasiūlymą: kol nebus išrinktas pirmininkas, Rūmams iš viso neskirti finansavimo. Jis ragino ieškoti naujo lyderio ir pirmininko rinkimuose nuo konferencijos dalyvių iškelti tik vieną kandidatą. Seimo narys pasiūlė reikalauti, kad prieš pirmininko rinkimus būtų pateikta audito išvada.

 

Konferencijoje kalbėjusi ASU apskaitos ir finansų instituto profesorė Astrida Miceikienė akcentavo žemdirbių savivaldos finansavimo svarbą. ŽŪR signataras, profesorius A. Malikėnas priminė, kad tarpukariu žemės ūkio rūmai buvo nepolitinė organizacija, o dabar jai didžiulę įtaką daro partijos. Jis pabrėžė, kad kiekviena partija sakosi žinanti ką daryti su kaimu, bet  rezultato kaip nėr, taip nėr - Lietuvos kaimas tuštėja.

 

Kiti kalbėjusieji, išsakydami savo organizacijų bendravimo su Žemės ūkio rūmais problemas, akcentavo gilų Rūmų atotrūkį nuo eilinio žemdirbio, jo problemų ir rūpesčių.

 

Konferencijos pabaigoje buvo priimta jos dalyvių rezoliucija, kuri bus perduota Seimui ir Žemės ūkio ministerijai. Nors konferencijoje dalyvauti pažadą buvo davęs ir Žemės ūkio ministras, buvęs ŽŪM pirmininkas B. Markauskas, tačiau jos dalyviai jo taip ir nesulaukė...

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144