2018-10-23, antradienis, 07:02.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:18, leidžiasi 18:12, dienos ilgumas 9:54.

Į pasimatymą su metalu

2017-11-02, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Į pasimatymą su metalu

Metalas – šaltas, sunkus, murzinas ir dar toks mažai žinomas. Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos technologijų pamokose daugiau dirbome su mediena, su metalu susidurdavome tik nagrinėdami šaltkalvystės, kniedijimo, litavimo, darbus. Gal todėl jis atrodė toks atgrasus, sunkiai apdirbamas ir visada šaltas.

 

Kai gavome technologijų mokytojo pasiūlymą apsilankyti metalo apdirbimo įmonėje ir tenai pravesti pamoką, nelabai nudžiugome. Kaip mes klydome!

 

Šių metų spalio 26 diena, I g klasės mokiniai vyko į Ariogalos UAB „SSF“ metalo apdirbimo  įmonę integruotai pamokai, kurią kartu vedė mokytojas Antanas Barodicas ir įmonės vadovas.

 

Pradžia nieko gero nežadėjo, atsidūrėme tarp metalų lakštų, kurie keliavo iš vieno skyriaus į kitą, kur buvo karpomi, lankstomi, suvirinami, kol virsdavo detalėmis, kurias sujungus atsirasdavo šildymo katilas. Pamatę, kad tas katilas jau įmontuotas mediniame maudymosi kubile, mūsų nuomonė apie metalą pasikeitė. Juk šis metalinis katilas, pagamintas iš atgrasaus metalo, taip maloniai sušildo vandenį kubile, iš kurio nesinorėtų išlipti. Pamatėme, kad metalo apdirbimas – tai ne tik rankinis dildymas ir kirtimas, bet ir modernios metalo pjovimo, lenkimo, suvirinimo staklės, kurių pagrindą sudaro lazeriai ir kompiuterinė įranga.

 

Ačiū mokyklai už atvertas akis.    

 

Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos I g klasės mokiniai.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144