2018-12-15, šeštadienis, 21:37.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:50, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:10.

Gyvūnų globos dienos paminėjimas „Liepaitėje“

2017-10-10, Albina Kunigonienė
Gyvūnų globos dienos  paminėjimas „Liepaitėje“

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Tos  dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikti jų  gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

 

Paminėti Pasaulinę gyvūnų globos dieną jau tapo gražia lopšelio-darželio „Liepaitė“ tradicija.

 

Gyvūnų  personažais (Meškute, Triušiuku ir Šuniuku) apsirengusios PU pedagogės Rasa Kačiušienė, Sigita Trekšelienė ir Albina Kunigonienė vaikams papasakojo apie šios dienos prasmę, suvaidino trumpą inscenizaciją, kurios metu parodė, kad dėl netinkamo žmonijos elgesio kai kurios gyvūnų rūšys nyksta, kad dėl žmonių abejingumo ir žiaurumo naminiai gyvūnai dažnai tampa benamiais. Todėl buvo paskelbta akcija „Padėkime beglobiams gyvūnėliams“, kuri tęsis iki spalio 14 d. Šios akcijos tikslas  surinkti kuo daugiau maisto gyvūnams, kurie neturi savo šeimininko ir glaudžiasi gyvūnų prieglaudoje

 

Smalsios vaikų akys vis labiau krypo į tą dieną darželyje viešinčius neįprastus svečius. Meškutė, Triušiukas ir Šuniukas pakvietė visus apžiūrėti parodą, į kurią savo gyvūnėlius ir augintinius atnešė ir atsivedė patys vaikai bei jų tėveliai. Ugdytiniai sužinojo, kad ir šuniukai turi „pasus“, glostė švelnius kačių ir triušiuko kailiukus. Didelio vaikų susidomėjimo sulaukė juos „aplankęs“ vėžlys, čiauškančios papūgėlės, narveliuose nuo vaikų šurmulio besislapstantys peliukai, žiurkėnai ir kiti gyvūnėliai. Tie, kas gyvūnėlių negalėjo atsivesti, į parodą atnešė savo augintinių nuotraukas.

 

Renginio pabaigoje vaikai pasižadėjo, gyvūnus saugoti ir globoti, juos mylėti ir neskriausti. Juk gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal savo prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

 

PU pedagogė metodininkė Albina Kunigonienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144