2020-06-02, antradienis, 11:53.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Gyva mero istorijos pamoka prie partizanų bunkerio (3)

2019-05-15, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Gyva mero istorijos pamoka prie partizanų bunkerio

 Kasmet vyksta tradicinė rajono mokyklų bibliotekų darbuotojų metodikos diena, skirta šios profesijos atstovų tobulėjimui, bendravimui, krašto pažinimui.

  

Šiandien renginys įvyko Ariogaloje ir jos apylinkėse. Kelias valandas bibliotekininkių būrys praleido Daugėliškių miške, kur rezistencinės kovos metais buvo įrengta Lietuvos partizanų vadavietė. Prie šio objekto, paskelbto istorijos ir memorialiniu paminklu, Savivaldybės meras Andrius Bautronis surengė gyvą istorijos pamoką bibliotekininkėms. Puikiai žinantis, kokios aplinkybės nulėmė šios partizanų vadavietės atsiradimą būtent šioje vietoje, kuo ji buvo svarbi laisvės kovų dalyviams, meras papasakojo, kad, minint 60-ąsias stribų ir enkavedistų likviduoto bunkerio metines, bunkeris buvo atstatytas. Darbus inicijavo tuo metu Ariogalos gimnazijoje istorijos mokytoju dirbęs dabartinis Raseinių rajono vadovas A.Bautronis. Kartu su jaunaisiais šauliais buvo padarytas didelis darbas: sutvarkytas bunkeris, partizanų archyvo vieta, šalia kurios buvo rasta svarbių kovotojų istorijos dokumentų, įrengtas pažintinis takas.

 

   Šiuo metu bunkeriui reikia kapitalinio remonto. Meras ir Savivaldybės administracijos specialistai praėjusį mėnesį jau buvo susitikę su Kultūros paveldo departamento vadovais ir aptarė, kokius darbus reikia atlikti, kad šis objektas būtų atnaujintas ir kviestų lankytojus.

 

  Po to meras su bibliotekų darbuotojomis patraukė pažintiniu partizanų karo taku, šalia kurio įrengti informacijos stendai pasakoja apie ryškiausias Lietuvos kovotojų asmenybes, jų gyvenimą ir svarbiausius pokario įvykius Daugėliškių miške, aplankė Antano Jaugelio-Urbšio būrio partizanų žuvimo vietą. Ekskursija pasibaigė 90-mečio partizanų ryšininko–rėmėjo Albino Kęstučio Bersėno sodyboje, kurios šeimininkas – gyva Lietuvos partizanų kovų legenda – bei jo žmona Albina svetingai priėmė netikėtus svečius.

 

  Po šio renginio mokyklų bibliotekų darbuotojos dėkojo merui už gyvą istorijos pamoką ir teigė, kad visa tai, ką jos išgirdo ir pamatė – nepamirštama.

 

                                                                                                                                  Raseinių raj. savivaldybės informacija


 

 
 
Contact form

 

Domas 2019-05-17 10:11:24 IP: 80.187.115.107

Konservuoto"ožio" gaujos konservatnyku politika?? Svarbu "rusai puola"?? Auksiniai šaukštai buvo gi šauliai atvyke???Čia gi vygdoma neišliustruoto """stukačiaus""" "dėdulės"politika???Mylėkit gyvus ,o ne mirusius cirkininkai?

 

Tai nutiko Raseiniuose... 2019-05-16 23:44:39 IP: 86.38.14.118

kai dauguma pilieciu prabalsavo uz dzukeli andriu ir policijos dvokuti...Sventu misiu metu "fotkintis"gali tik nevisprociai ar iskrypeliai,bet kas cia supras kas yra kas ir kas labiau svarbu skyletos gatves ar bunkeriu renovacija.

 

o viešpatie 2019-05-16 00:00:17 IP: 89.190.121.40

Šiuo metu bunkeriui reikia kapitalinio remonto- ne nu, man jau trūksta oro ir galbūt proto, Tai Raseinių sav. tik rūpinsis bunkeriais ir paminklais?

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144