2019-06-16, sekmadienis, 06:39.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:10, dienos ilgumas 17:18.

Grafinio dizaino pamoka Ilgižiuose

2018-06-08
Grafinio dizaino pamoka Ilgižiuose

Birželio 5 d. Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre apsilankė LGDA (Lietuvos grafinio dizaino asociacijos), vykdančios projektą „Vyresniųjų klasių moksleivių vizualinės komunikacijos raštingumo didinimas“,  narys Jonas Liugaila.

 

Kad būtų aiškiau, apie ką kalbėsime, pirmiausia išsiaiškinome, kas yra dizainas, o tada kas yra grafinis dizainas. Viską išsiaiškinę galėjome aptarti kai kurių mums pažįstamų objektų dizainą. Pradėjome nuo mus supančių kelio ženklų, išsiaiškinome, kodėl dažnai naudojama raudona, mėlyna spalvos, aptarėme ženkluose vaizduojamus vaizdus, pastebėjome, kad dažnai vaizduojama tai, ko šiais laikais nebebūna, pavyzdžiui: kelio darbų ženkle vaizduojamas žmogus su kastuvu, nors šiais laikais beveik viskas automatizuota.

 

Taip pat aptarėme ir skelbimų dizainą, supratome, koks turi būti skelbimas, kad jis išsiskirtų iš kitų, patrauktų praeinančiojo dėmesį. Kad dar geriau suprastume, kaip žmogų veikia tekstas ir kaip paveikslėlis, ženklai, simboliai, prisiminėme tris praėjusios dienos įvykius ir juos pavaizdavome piešiniu, taip pat pridėjome ir emociją, parodančią, kaip mes tada jautėmės.

 

Vėliau, susiskirstę į grupes pagal aprangos, išvaizdos šviesumą, stengėmės atspėti įvykius pagal draugo dieną, atspėti buvo nesunku, visiems puikiai sekėsi. Paskutinė užduotis buvo įžvelgti kokį nors trūkumą ir sukurti plakatą, skatinantį sutvarkyti esamą problemą. Kadangi turėjome nedaug laiko, iškart ėmėmės darbo ir pasinaudodami naujomis žiniomis sukūrėme ryškius, dėmesį pritraukiančius plakatus. Pristatėme plakatus kitiems, atsakydami į klausimus, kam jis skirtas ir kur jis turėtų kabėti, išklausėme draugų ir svečio komentarus.

 

Pabaigoje visi aptarėme, kas mums labiausiai patiko ir kaip mes jaučiamės, visų nuotaika buvo gera, buvo smagu praleisti laiką užsiimant tokia veikla. Sutarėme ir toliau bendradarbiauti su LGDA.

 

                                                                          Ignas Rupeika, 10 klasės mokinys

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144