2020-06-02, antradienis, 22:18.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Girkalnio darželio vaiko 35 žingsniai laimės link

2016-10-29, paskelbė Indrė Matevičienė
Girkalnio darželio vaiko 35 žingsniai laimės link

Raseinių r. Girkalnio darželis veikia nuo 1981 m.Šių metų spalio 19 d. šventė 35-erių metų Gimtadienį. Šventė – edukacinės veiklos vaikams, vyko visą savaitę. Šios savaitės metu dar kartą darželio bendruomenės nariai įrodė visa tai, kas surašyta darželio logotipe – darželis informatyvus, idėjinis, spalvingas, pasiilgstamas, dainuojantis, žaismingas, mylintis, krykštaujantis, draugiškas, kūrybingas, išradinga veikla.O jeigu šias sąvokas paverstume 35 vaiko žingsniais laimės link. Ir jis pats prabiltų į mus?

1.      Visi darželio bendruomenės nariai siekia ugdyti mano atsakingumą, kūrybiškumą, gebėjimą bendrauti bei bendradarbiauti.

2.      Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rūta Rukšėnaitė – Kleivienė ir Inesa Blėdytė atsižvelgdamos į mano patirtį, galias, ugdymosi poreikius, vadovaudamosios humanistinėmis ir demokratinėmis vertybėmis, užtikrina optimalią mano raidą, padeda pasirengti mokytis pagal pradinio ugdymo programą.

3.      Priešmokyklinio ugdymo pedagogėms svarbi mano emocine savijauta, kadangi dalyvauju tarptautinėje programoje „Zipio draugai“. Ir net pats tikriausias zipis, gyvūnas, gyveno visus metus mano grupėje, kurį mes visi prižiūrėjome ir juo rūpinomės.

4.      Aš jaučiuosi saugus, nes „Nykštukų“ grupėje manimi rūpinasi ir mane ugdo vyresniosios auklėtojos Vilma Dimšlienė ir Kristina Vilkaitienė. Girdėjau jas aptarinėjant, kad jos mano ugdomąją veiklą planuoja pagal 18 pasiekimų sričių. Puiku. O kur mano idėjos?! Galiu nurimti, priešmokyklinio ugdymo grupėje galioja susitarimas - per savaitę įgyvendinti ne mažiau nei vieno vaiko idėją. O ar pavyksta įgyvendinti 2 m. vaiko pasiūlytą idėją? Manau, kad taip.

5.      Labai laukiu susipažinimo su jausmų lėlėmis - kimočiais, nes auklėtojos Vilma ir Kristina  pradeda vykdyti emocinio ugdymo programą. Žinau, kad darželis įsijungė į Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociaciją.

6.      Mano asmeniniai pasiekimai yra svarbūs darželio pedagogams. Jie mane vertina pagal 18 pasiekimų sričių. Girdėjau iš draugų tėvelių, kad taip jie gali aiškiau pamatyti kokiose srityse man sekasi puikiai, o kur dar reikėtų padirbėti.

7.      Aš esu svarbus ir auklėtojų padėjėjoms - Vidai Vyšniauskienei ir Redai Juzikienei, kurios visada šalia ir pasiruošusios padėti atlikti veiklą, kurios aš dar pats savarankiškai neįstengiu atlikti.

8.      Man patinka ateiti į darželio erdvę, kurioje ant sienų daug įvairių, išmoningai nuspalvintų raidžių trafaretų. Čia dirba logopedė Viktorija Simokaitienė, kuri mane moko taip laikyti liežuvėlį, kad pagaliau pavyktų ištarti tą raidelę R.

9.      Dažnai į darželį atvyksta įvairūs veikėjai iš pasakų. Mažesnieji darželio draugai sako, kad tai tikrai ne auklėtojos, o aš svarstau.............ir negaliu nuspręsti, ar tai tikrai klounas, pelė, kiškis ar mano auklėtoja!

10.  Manęs pedagogės nuolat klausinėja Kodėl? Kaip tau atrodo? Kaip kitaip galėjo įvykti? ir pan. Bet juk tai puiku, nes lavėja mano mąstymas.

11.  Lauke aš galiu žaisti futboliuką, nes darželis turi tam reikalingų priemonių. O žaidimo taisykles man paaiškina kūno kultūros pedagogė Vilija Bosaitienė.

12.  Mano sveiku maitinimu rūpinasi dietistė Eugenija Račienė.

13.  Visada laukiu pusryčių, kuriuos su didžiule meile gamina virėjos Albina Bukauskienė ir Vilmantė Daugėlienė.

14.  Man gera išeiti į darželio kiemą, nes jo švara rūpinasi kiemsargė Reda Vasiliauskienė.

15.  Lauke galiu lavinti vieną svarbiausių jutimų– uoslę. Gėles augina ūkvedė Eugenija Račienė. Jų darželio kieme gausu, kad tik spėčiau mokintis jų pavadinimus!

16.  Gėlių gausu ir darželio viduje. Manau, kad už jų puoselėjamą grožį, turėčiau padėkoti valytojai Nijolei Buzienei.

17.  O jei kas darželyje sulūžta, tuoj pat atskuba į pagalbą pastatų ir sistemų priežiūros, einamojo remonto darbininkas Virginijus Dimšlys.

18.  Man patinka žiemą čiuožti nuo darželio kieme pačių darbuotojų pastangomis supilto kalno. O vasarą galiu užkopti į jį ir matyti Girkalnio šv. Jurgiobažnyčią.

19.  O kai lauke geras oras, šviečia saulė, labai gera aplink darželį tiesiog lėkti su dviratuku, paspirtuku ir net su keturračiu. Tik reikia laikytis saugaus eismo taisyklių, kadangi darželyje yra tikrų tikriausia perėja.

20.  Žinau, kad Darželio lauko teritorijos aplinka yra kuriama Reggio Emilia ugdymo sistemos ypatumais - kiekvienas lauko elementas turi turėti tiesioginę ugdomąją reikšmę vaikui (pasivaikščiojimo takai aplink įstaigą yra padaryti su skiriamąja juosta vaikų dvipusiam judėjimui su dviratukais, su perėja, į gėlyną įkomponuoti skaičiai vaikų aplinkos pažinimui ugdyti, sveikatingumo takas iš akmenukų, pėdutės vaikų vaikščiojimui, ratas žaidimams ant naujos kiemo dangos ir pan.)

21.  Darželio kieme galiusaugiai ir aukštai šokinėti ant batuto ir taip lavinti koordinaciją, 

22.  Darželyje susipažinau su labai įdomiu muzikiniu instrumentu – perkusiniu būgnu.

23.  Kuomet noriu atsipalaiduoti, galiu užsiimti su nuostabia terapine priemone – kinetiniu smėliu.

24.  Manau, kad stikliniai šviečiantys molbertai ugdo mano kūrybiškumą ir gebėjimą bendrauti, nes prie jo piešiu aš ir mano draugas. Kaip neįtikėtina, kad šis molbertas keičia net spalvas ir piešti smagiausia tamsoje.

25.  Mokausi gerbti kito sukurtą darbą, nes niekas iš draugų negali sugriauti mano kūrinio ant „šviesos stalo“. Žinoma, jei noriu ką nors pakeisti kito vaiko sukurto, būtinai turiu gauti jo leidimą. Toks susitarimas.

26.   Auklėtoja pasakojo, kad vaikai žaisdami su smėliu,turi galimybę išreikšti savo jausmus natūraliu ir priimtinu jiems būdu. Taip jie jaučiasi saugūs, gali atsitraukti nuo aplinkinio pasaulio ir sutelkti dėmesį į savo vidinius išgyvenimus. Psichologai atrado būdų, kaip smėlį panaudoti terapijoje.Su smėliu darželio grupėje galiu veikti ir aš, nes yra nešiojamas šviesos staliukas su specialiu antstaliu smėliui.

27.  Mane nustebino didžiulių muilo burbulų fiesta, kurioje dalyvavau šių metų Rugsėjo 1-ąją.

28.  Įsiminiau sukurtą darželio kieme mandalą iš įvairių daržovių.

29.  Nuolat dalyvauju įvairiuose ilgalaikiuose projektuose, kurie puoselėja mano fizinę, psichinę sveikatą. Manau, kad idėjų pedagogės semiasi iš Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“, nes jai priklauso.

30.  Turiu informuoti, kad darželis įsitraukė į tarptautinę ir ilgalaikę iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, tačiau jau keletą metų man prieš miegą pasakas skaito ne tik auklėtoja, bet ir mano draugų tėveliai, močiutės.

31.  Jau keletą metų iš eilės dalyvauju kartu su savo šeima tradicinėse šeimos šventėse. Tai puiki galimybė kartu su šeima dainuoti, šokti, sportuoti, bendrauti, konstruoti statinius, virti lauke košę, gaminti tradicinį lietuvių patiekalą - cepelinus ir pan.

32.  Vienoje šeimos švenčių ne tik aš, bet ir mano tėvai, broliai, sesės galėjo išbandyti Ebru piešimo ant vandens techniką.

33.  Man patinka išvykos, o jų čia būna tikrai daug. Tai aš vykstu į Kauno rajono Babtųlopšelį - darželį, tai į Birštoną, dalyvauti edukacinėjesausainių kepimoprogramoje. Su moliu susipažinau Raseinių krašto istorijos muziejuje, su duonos kepimu - Betygaloje. O futboliuką net žaidžiau Kėdainiuose.

34.  Aš taip pat galiu pakeisti edukacines erdves, dalyvaudamas įvairiose bendrose veiklose su Raseinių r. Girkalnio pagrindine mokykla, Girkalnio seniūnija, bendruomene, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filialo skyriumi. 

35.  O! Jau ir 35 žingsnelis. Aš dėkoju Raseinių rajono savivaldybės atstovams, kad turiu galimybę lankyti Girkalnio darželį ir man yra sudarytos visos sąlygos ugdytis. Malonu, kad Jūsų dėka darželis gražėja, gausėja ugdomųjų priemonių. Ačiū darželio tarybos pirmininkei Jovitai Nainienei už nuolatinį bendradarbiavimą. Tikiu, kad bus dar daug žingsnelių. Dėkoju visiems darželio darbuotojams, kad padedate man žingsniuoti laimės, atradimų keliu.

                                                                                Girkalnio darželio direktorė Indrė Matevičienė

 

Nuotraukos iš savaitės edukacinių veiklų Vaikui

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144