2019-03-26, antradienis, 12:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:18, leidžiasi 18:55, dienos ilgumas 12:36.

Gervinės kaimo gyventojų išvyka į Birštoną

2018-06-11, Juratė Garliauskienė
Gervinės kaimo gyventojų išvyka į Birštoną

Į Lietuvą atkeliavus tokiems puikiems orams, pats metas pailsėti, papramogauti ir drauge išvykti į kelionę. Šiais metais Gervinės kaimo gyventojų išvyka buvo labai greitai suorganizuota, nes jau senokai mintyse skambėjo žodis- Birštonas. Unikalia gamta bei sveikatai palankiu klimatu pasižymintis kurortas svečių laukia kiekvieną dieną. Todėl jau vasaros pirmąjį šeštadienį, betarpiškai bendraujanti gidė Vilija mūsų bendruomenės laukė ant Nemuno kranto ir pakvietė į kupiną įspūdžių kelionę po nuostabųjį kurortą.

 

Iš tiesų – karališkas tas Birštonas, įdomi istorija, gražus Vytauto parkas, dar įdomesnis Vytauto kalnas. Užsilipome ir žvalgėmės-  koks Nemunas didingas. Ėmėme akimis ieškoti, kurioje vietoje po vandeniu palaidotas šio kurorto simbolis – banginukas, tarnavęs kaip pirmojo mineralinio šaltinio apsauga. Atrodo, kad šis kurortas-tai didžiulis parkas, kuriame trys dėmesį traukiantys takeliai. Vienas – skulptūrų, kitas – skirtas sportininkams, o trečiasis atkartoja 70 km besitęsiančius Nemuno tėkmės vingius.

 

Įdomu tai, kad ir šiandien šalia šios upės vis dar atrandama naujų piliakalnių. Dar yra ir Kneipo sodas su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų takeliais bei savaime į žemės paviršių trykštančio gręžinio „Versmė“ mineralinio vandens baseinėliu. Čia visi praleidome nuostabų laiką, laiką  savo sveikatai, savo poilsiui, ne vieną stiklinaitę išgėrėme Birštono mineralinių šaltinių vandens.

 

O po bendrų pietų- kultūrinė valanda. Susipažinome ne tik su vietinio regiono folkloro kultūra, bet ir pasitikrinome save, kaip išmanome visos Lietuvos tautinį – muzikinį paveldą. Edukaciją mums pravedė garsi folkloristė, auksinės gervės nominantė, tautinio paveldo žinovė, nuostabaus muzikinio talento savininkė. Laikas taip greitai ištirpo...

 

Kelionė atgalios buvo taip pat įdomi. Kadangi turėjome daug dovanų, kurias mums į kelionę įdėjo judėjimo RASAI pirmininkas Romaldas Zubiela ir Biliūnų bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė, todėl susėdome pavakario piknikui ant Nemuno kranto. O kad grįžtume namo saugūs, teko atlikti užduotis, bet už tai visi buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis. Visi žinome, kaip dovanos stiprina draugystę. Kelionės pradžioje išrinkti linksmieji vadovai puikiai atliko skirtas pareigas, visus apjungė ir tolesnei bendrystei, džiaugėsi įspūdžiais ir dėkojo už patirtus įspūdžius. Visi įsiamžinome prie Gervinės kaimo bendruomenės vėliavos.

 

Baigiant pasakoti įspūdžius, už kelionę autobusu visi dar kartą dėkojame Raseinių krašto ateities sąjūdžiui RASAI ir pirmininkui R. Zubielai.

 

O į Birštoną mes tikrai sugrįšime...

 

                                  Gervinės kaimo bendruomenės 

pirmininkė Jūratė Garliauskienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144