2020-08-15, šeštadienis, 14:00.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:08, leidžiasi 21:02, dienos ilgumas 14:54.

Geriausiųjų gimnazistų ir jų tėvelių apdovanojimų šventė Prezidento Jono Žemaičio Gimnazijoje

Geriausiųjų gimnazistų ir jų tėvelių apdovanojimų šventė Prezidento Jono Žemaičio Gimnazijoje

Kovo 10-osios pavakarę į gimnazijos aktų salę susirinko patys geriausieji: puikiai, gerai besimokantys, olimpiadų, konkursų  prizininkai, tėveliai, atėję pasidžiaugti savo vaikais.

 

Jau tradicija tapo šitą pagerbimo šventę skirti Prezidento Jono Žemaičio gimimo metinėms. Prasminga, jog šiemet šventė vyko Kovo 11-osios išvakarėse. Tad vedėjai iškilmingą pagerbimą pradėjo nuo mūsų valstybės pradžių pradžios: „XI amžiaus  pradžios vokiečių rašto šaltiniuose - Kvedlinburgo analuose yra toks įrašas: „1009 metais šventasis Brunonas, Rusijos ir Lietuvos pasienyje pagonių trenktas į galvą, su 18 saviškių kovo 6 dieną nukeliavo į dangų”. Šiame sakinyje pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas. Įgyti vardą labai reikšminga. 1009 metais baigėsi bevardė epocha.“ Kalbėta Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Mindaugo,  Martyno Mažvydo lūpomis. „1918, 1940, 1953, 1988, 1991 – ieji. Prie kurių metų beprisiliestum – džiugu ir skauda. Tai tautos kelias į laisvę, nužymėtas ryžto, drąsos, pasiaukojimo, netekčių ir pergalių.<...> „Stebėt, mąstyt ir viską atsiminti – mūsų pirmutinė pareiga.“ Viena iš pareigų. Antroji – saugoti laisvę, ją ginti, puoselėti, kurti Lietuvą, kurioje norėtume patys gyventi.“  Tokios Lietuvos kūrimas prasideda jau mokykloje – tai gimtojo krašto, gimnazijos garsinimas mokslo, meno pasiekimais.

 

Gimnazijos direktoriui Linui Dargevičiui pasveikinus susirinkusiuosius, pirmiausia padėkos raštais, medaliais, dovanų (nemokamos edukacinės išvykos) sertifikatais bei atminimo dovanomis buvo apdovanoti puikiai besimokantys gimnazistai bei įteiktos padėkos jų tėveliams.

Padėkomis, dovanų (nemokamos edukacinės išvykos) sertifikatais bei atminimo dovanomis apdovanoti gerai besimokantys gimnazistai,  padėkomis –  jų tėveliai.

Padėkos, dovanų (nemokamos edukacinės išvykos) sertifikatai bei atminimo dovanos – olimpiadų laimėtojams bei padėkos jų tėveliams.


Iškilmingos šventės metu paskelbtas ir apdovanotas gimnazijos sportininkų dešimtukas.

 

Vasario mėnesį buvo paskelbtas tautinio knygos skirtuko paroda-konkursas, skirtas Vasario 16-ajai, Kovo 11-ajai bei Prezidento Jono Žemaičio 108-osioms gimimo metinėms. Tad šventės metu buvo apdovanotos ir konkurso laimėtojos: III vieta – Agnė Majauskaitė, Ig4 kl.; II vietos – Gabija Unikytė, IIIg4 kl. ir Živilė Kuzmarskytė, IIIg5 kl.; I vieta – Miglė Tamulytė, IIIg4 kl.

 

Baigdami šventinį vakarą gimnazistai sakė: „Norime, kad ‚neišsivaikščiotų Lietuva, kad skambėtų jos vardas pasauly garsiai, kaip apie tai svajojo karalius Mindaugas. Linkime visiems tikėjimo, kad laisvė buvo iškovota ne veltui. Neškime šį tikėjimą savo širdyse.“

  
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144