2020-10-22, ketvirtadienis, 01:31.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:17, leidžiasi 18:13, dienos ilgumas 9:56.

Geresnės ugdymosi sąlygos - galimybė kokybiškesniam ugdymui

Geresnės ugdymosi sąlygos - galimybė kokybiškesniam ugdymui

     Užpildytos abi darželio grupės ir šiais mokslo metais pagerintos ugdymosi sąlygos (įrengta sporto ir pramogų salė) įpareigoja Nemakščių darželio pedagogus ieškoti vis kūrybiškesnių ir patrauklesnių ugdymo būdų ir metodų.

     Norėdami patenkinti visų darželį lankančių vaikų poreikį gauti kokybišką ugdymą, ėmėme domėtis, kaip galėtumėme paįvairinti kasdienę ugdomąją veiklą, praplėsti vaikų akiratį, sudaryti galimybes įvairioms kompetencijoms ugdytis.

     Pastebėjome, jog vaikams patinka dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos veda kiti specialistai, nes pedagogai negali tiek išmanyti apie vorus, kiek juos auginantys žmonės, muzikos pedagogas negali pademonstruoti stipraus soprano galimybių, kaip tai gali padaryti profesionalus atlikėjas.

     Todėl pramogines šventes, koncertus ir teatrus ėmė papildyti edukacinės pamokėlės. Mūsų darželį aplankė Nariuotakojų zoologijos sodo darbuotojai iš Palangos su dideliu būriu savo augintinių. Vaikai svečių surengtų pamokėlių metu daug naujo sužinojo apie vorus, susipažino su vorais paukštėdomis, gyvalazdėmis, skorpionais, šimtakojais, tarakonais. Drąsiausi galėjo net paimti į rankas didžiulius tarakonus, kiti ėmė juos tam, kad nugalėtų baimę vabalams. Visi patyrė pažinimo džiaugsmą.

     Dar vienas kokybiško ugdymo pavyzdys yra tarptautinių konkursų laureatės Sigutės Trimakaitės (sopranas) viešnagė mūsų darželyje. Ji vedė vaikams muzikos pamokėlę ,,Pasaka“. Vaikai nuščiuvę klausėsi Sigutės Trimakaitės dainų operiniu balsu, pritaikytu vaikų ausims. Po to, besekdama muzikinę pasaką, nutilo ir leido vaikams įsiklausyti į tylą, kurios labai sunku klausytis. Tačiau šios puikios operos solistės dėka vaikams tai pavyko! Be to, visi dalyvavę šioje nepakartojamoje pamokoje, turėjo galimybę padainuoti akomponuojant viešniai.

     Labai džiaugiamės, kad norinčių lankyti mūsų darželį daugėja. Tikimės, kad ateinančiais mokslo metais surasime dar įvairesnių veiklų, jau turėsime darželyje pedagogų parengto gamtosaugos projekto lėšomis įrengtą puikų vaikystės sodą, kuriame vaikai turės galimybę ne tik stebėti augalų vegetacijos procesus, bet jame vyks įvairūs kūrybinių darbų ir aplinkos tyrinėjimų užsiėmimai. Atsiras puiki edukacinė erdvė, kurios pagalba bus ugdomos įvairios vaikų kompetencijos.

                                                                                                                            Direktorė Dalia Mačiulaitienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990