2019-03-23, šeštadienis, 07:12.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:25, leidžiasi 18:49, dienos ilgumas 12:23.

,,GĖLUVOS SNAIGĖS – 2018“

2018-03-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
,,GĖLUVOS SNAIGĖS – 2018“


  Šių metų vasaris nepagailėjo nei sniego, nei šalčio, todėl pramogauti lauke tapo tikrai smagu. Sulaukę nuostabios žiemiškos dienos Gėluvos kaimo bendruomenė jau aštuntą kartą sukvietė mėgstančius žiemos sportą į tradicinę žiemos sporto šventę ,,Gėluvos snaigės-2018“.

 

Šiemet ji paskirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Žvaliai nusiteikę didesni ir mažesni sportininkai, nešini rogutėmis, čiuožynėmis bei kitu sporto inventoriumi, sugužėjo ant nuostabaus Gėluvos piliakalnio . Suprantama, kad žiemos sporto entuziastų šiek tiek mažiau, nei vasaros, tačiau tikimės, kad šventės rengimas pasiteisins. Juk ir žiemą norisi pramogų, aktyvaus poilsio, - tiki bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Ši šventė kiek kitokia - ne tik su tradicinėmis sporto rungtimis : šaškėmis, stalo teniso, poledine žūkle, rogučių sportu, šaudymu, bet ir pramoginėmis rungtimis (veltinio metimas, žiemos golfas, čiuožynės, slidinėjimas trivietėmis slidėmis, rąsto pjovimas). Gėluvos bendruomenės nariai talkino tvarkant ir gražinant Birutės piliakalnį ir jo prieigas, kad šis nuostabus gamtos kampelis taptų dar patrauklesnis. Iš išvartų buvo įrengtos sėdimos vietos, kurios priglaus pavargusius ne tik šventės metu, bet ir ištįsus metus. Čia pat, kalno papėdėje, iš nugenėtų pušų šakų ir plonų, menkaverčių medžių buvo sukrautas laužas
   

 

   Vidurdienį uždegtas didžiulis laužas, kuris suteikė šventei ne tik egzotikos, bet ir šilumos. Smagiai leisti laiką galėjo ir nesportuojantys,- vieni norėjo atrasti dar neregėtą piliakalnio grožį ar pasimėgauti žiemos teikiamais malonumais, kiti šventės dalyviai šildėsi prie laužo, vaišinosi žuviene, kurią čia pat virė Jolanta Pocienė ir Zita Vazgienė. Atvykstantieji į šventę nepamiršo įsidėti termosą su karšta arbata ir lašinukų su kasdienine duona. Pasistiprinę  visi skubėjo į varžybų trasas.
      

   Jau nuo pat ryto ant Gėluvos tvenkinio ledo rinkosi poledinės žūklės mėgėjai. Jie per 4 valandas stengėsi sugauti kuo daugiau ir didesnio svorio žuvų ir aplenkti varžovus. Sėkmingiausiai šventės dieną kibo R. Sirvidui 2,5 kg. Šiek tiek mažiau žuvų sugavo A. Jonaitis 2,26 kg. Trečioje vietoje liko R. Klimas 0,790 kg. Bet didžiausią 200 gr. žuvį sugavo šių varžybų teisėjas K. Giedraitis.

 

Bendruomenės namuose prie šaškių lentų varžėsi moterų šeimų komandos. Dvidešimt dvi šaškininkės kovojo dvejose grupėse. Pirmoje grupėje nepralenkiamas buvo R. Jasinskienė ir P. Šolytė iš Taurupio komandos. Antrą vietą iškovojo J. Krapavickienė ir R. Bajorėnaitė iš Plikių, o trečiąja tenkinosi seserys S. ir S. Alijauskaitės iš Gėluvos komandos. Antroje grupėje visas varžoves aplošė R. Vilčiauskienė ir D. Vaičekauskienė iš Ariogalos, antroji vieta atiteko mamai ir dukrai G. Jurkšaitienei ir A. Jurkšaitytei iš Verdėlupio komandos, trečios liko ,,Žaibo“ komandos atstovės V. Skamarakienei ir E. Bajorienei.

 

Bendruomenės namuose rungtyniavo ir stalo teniso mėgėjai. Nugalėtoju tapo buvęs Seimo narys Edmundas Jonyla, antrąją vietą užėmė Vytautas Juškevičius, o aplenkusi daugelį vyrų trečią vietą užėmė Dalia Kondrotavičienė. Jaunimas šį kartą nemetė iššūkio suaugusiems.  

 

Jau įdienojus įvairaus amžiaus ir sudėjimo vaikai, moterys ir vyrai vienvietėmis rogėmis ir čiuožynėmis nuo didingo Birutės kalno, rogučių trasoje lenktyniavo ne tik vieni su kitais, bet ir su švilpiančiu vėju. Vaikų rogių rungtyje nugalėjo Gabrielė Užumeckaitė, antra liko Deimantė Barauskaitė, o trečias Vaidas Ališauskas. Suaugusių tarpe nepralenkiamas buvo Egidijus Šaduika, pasiekęs trasos rekordą 11,57 sek., antru laiku (11,68 sek.) trasą baigė Renaldas Matulevičius, o kiek atsilikęs (12,80 sek.) trečias liko Jonas Vazgys.
Vaikai nuo kalno leidosi ir čiuožynėmis. Pirmas tris vietas užėmė Gabrielė, Vaidas ir Deimantė.
   

 

  Labai populiarus buvo šaudymas į judantį taikinį(šerną). Išbandyti akies taiklumą panoro daugelis. Taikliausi buvo Arvydas Eimutis, Egidijus Šaduika ir Vidas Žeižys
Daug prakaito turėjo išlieti dalyviai, kol buvo išaiškinti stipriausi čiuožiant triviete slide. Greičiausias trasoje buvo Renaldas Matulevičius, Justas Eimutis, Greta Semenavičiūtė.
   

    

      Kiek emocijų ir palaikymo sulaukė kiekvienas dalyvis veltinio metimo rungtyje. Vyrų tarpe toliausias metimas buvo Arvydo Eimučio, po jo liko Egidijus Šaduika ir Justas Eimutis. Moterų tarpe geriausiai sekėsi Jolantai Pocienei, Rūtai Eimutienei ir Ramutei Vičiauskienei.     
     

 

     Kone daugiausia smalsuolių sutraukė žiemos golfo rungtis. Dalyviai ledo rutulio lazda ritulį turėjo pataikyti į lede padarytas ir taškais įvertintas duobutes. Rungtyniavo suaugę ir vaikai. Daugiausiai taškų surinko Renaldas Matulevičius, po jo liko Rūta ir Arvydas Eimučiai. Nuo suaugusių stengėsi neatsilikti ir vaikai,- Anetė, Gabrielė ir Deimantė.
     

    

     Tikra atrakcija tapo rąsto pjovimo rungtis. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad lengva rąstą laikui perpjauti, o kai pradedi, tai ir pjūklas linksta, ir stringa nelabasis... Joje panoro dalyvauti daug dalyvių. Jie miško aikštelėje turėjo trinkelėmis supjaustyti išvartas laikui. Rungtyniavo vyrų ir moterų poros. Jiems teko šilčiausi plojimai ir pačios geriausios emocijos. 
      

    Vyrų tarpe nepralenkiami buvo Arvydo Kaženauskio ir Arvydo Eimučio pora. Antroji vieta atiteko Ramūno Mižutavičiaus ir Dariaus Grybo porai. Trečiąja vieta turėjo tenkintis Jono Vazgio ir Rimo Pociaus pora. Už prizininkų liko stipri Vido Lukošiaus ir Dainiaus Šadauskio pora.
    

      Moterys taip pat pasirodė, kad nėra iš kelmo spirtos – traukė pjūklą kaip vyrai. Nepralenkiamos buvo Zita Vazgienė ir Jolanta Pocienė. Nedaug nuo jų atsiliko Diana Lukošienė ir Rūta Eimutienė, o tračiąja vieta tenkinosi viešnios Monika su Greta
   

     Šventę vainikavo atskirų rungčių nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas ant Gėluvos piliakalnio įrengtos apdovanojimų pakylos.

 

    Ačiū tariame varžybų teisėjams Matui Skamarakui, Zenonui Rajunčiui, be abejo, Gretai ir Justui    Šventės rengėjai dėkingi kad ir negausiai atvykusiems į šventę Raseinių vaikų globos namų auklėtiniams ir jų vadovei Sonatai, Ariogalos miestelio, Grajauskų, Plikių kaimų bendruomenių atstovams.

 

     Labai smagu, kad šventėje aktyviai dalyvavo daug šeimų, kurios atvyko su vaikais. Bendri renginiai suartina šeimas, o tradicinė žiemos šventė ne tik stiprina ir grūdina bendruomenę, bet ir palieka malonius, neišdildomus įspūdžius bei prisiminimus džiaugėsi bendruomenės pirmininkas. Linksmai pažaidę, draugiškai pasirungę ir smagiai pabuvę prie laužo visi išsiskirstė po namus. Retai sulaukiame žiemiškų orų, sniego, retai galime pasidžiaugti žiemos malonumais, tad visiems ši šventė suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų.

 

Bendruomenės tarybos narė Zita Vazgienė


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144