2020-08-10, pirmadienis, 22:16.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:58, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:14.

Euroscola konkurso finale Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos dešimties mokinių komanda (1)

Euroscola konkurso finale Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos dešimties mokinių komanda

Europos Parlamentas, padedamas Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje, organizuoja mokinių konkursą Euroscola.  Šio konkurso tikslas – supažindinti jaunimą su Europos Parlamento darbu, skatinti domėjimąsi Europos Sąjungoje vykstančiais procesais ir pateikti aiškesnį Europos, kaip visumos, vaizdą.

 

Konkurso finalas prasideda vienos minutės trukmės komandų prisistatymu, kurį dalyviai rengia iš anksto. Finale komandų laukia užduotys, skirtos patikrinti  žinias apie ES institucijas, istoriją, veiklą, ES šalis ir kandidates, apie žinomiausias ES asmenybes ir pareigūnus. Finalo turo laimėtojams suteikiama galimybė aplankyti EP būstinę Strasbūre. Konkursas Lietuvoje pradėtas organizuoti nuo 2007 m.

 

Šiais metais dalyvauti Euroscola konkurse užsiregistravo daugiau nei 50 gimnazijų iš įvairių Lietuvos miestų. Užsiregistravusios komandos, atsižvelgiant į geografinę padėtį, buvo suskirstytos į regionus, kuriuose vyko Euroscola konkurso finalai.  Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos deišimties mokinių komanda, kurią sudarė III klasių gimnazistai Emilija Bagdonaitė, Juozas Bytautas, Agnė Majauskaitė, Ugnė Jakaitytė,  Kasparas Klevinskas, Evelina Andrikaitytė bei IV klasių gimnazistai Mantas Račas, Tadas Gailius, Sonata Kveselytė ir Deimantė Račaitė lapkričio 13 dieną dalyvavo finaliniame Euroscola konkurso etape Klaipėdoje.

 

Nors mėnesio 13 dienos itin bijodavo pasaulio genijai: Napaleonas nesiveldavo į mūšį, Johanas Volfgangas Getė užsidarydavo namie ir neimdavo į rankas plunksnos, Bismarkas nepasirašinėjo dokumentų, ši diena mūsų gimnazistams buvo sėkminga, nes komanda iškovojo pergalę, aplenkdami visus varžovus.

 

Iškovotas laimėjimas neabejotinai pareikalavo daug darbo ir pasiruošimo, tačiau pagrindinis Euroscola konkurso prizas, kvietimas dalyvauti vienoje Euroscola dienoje Strasbūre, yra vertinga, visuomeniška, tarptautinė ir kultūrinė patirtis.

 

Gimnazistai į Strasbūrą vyks kartu su  Kretingos Vydmantų gimnazijos gimnazistais, kuriuos laimėjus II vietą taip pat aplankė sėkmė finalo konkurse.

 

Džiaugiamės mūsų gimnazistų pergale ir linkime geros kelionės į Strasbūrą 2018 m. vasario mėnesį.

 

Mokytoja Daiva Bitvinskienė


 

 
 
Contact form

 

Lina 2018-11-22 16:12:17 IP: 185.168.12.81

Išsitaisykit klaidas, gėda

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144