2018-10-15, pirmadienis, 18:08.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:02, leidžiasi 18:31, dienos ilgumas 10:29.

Europos sveikos mitybos diena

2017-11-11, Ingrida Račickienė
Europos sveikos mitybos diena

Lapkričio 8-ąją, Europos sveikos mitybos dieną, sveikatinimo programos iniciatorė, mokytoja Ingrida Račickienė pakvietė Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos mokinius į pažintinę-edukacinę pamoką apie sveiką maistą bei pristatytas antrasis Sveikatiados iššūkis. Gimnazijos mokiniai, mokytojai, valytojos, vairuotojas jau nuo ankstaus ryto prisiminė sveikus maisto produktus, kuriuos piešė popierinėje lėkštėje.

 

    Džiugu, kad gimnazijos bendruomenės sveiko maisto lėkštė sutapo su gydytojų rekomendacijomis. Renginio vedėjos, Ig klasės mokinė Renata Budrytė ir IIg klasės mokinė Simona Morkutė  paaiškino, kad mitybos racionas turėtų  būti sudarytas taip, kad organizmas gautų  visas reikalingas maisto medžiagas ir energiją idealiai sveikatai palaikyti. Taip pat mokinės pristatė sveikos mitybos taisykles, kada ir kiek reikia valgyti. Trumpai  apibūdino grūdų naudą žmogaus organizmui, jos pabrėžė, kad grūdai pats svarbiausias maistinis augalas, turintis daug žmogaus organizmui  reikalingų  maistinių medžiagų.

 

Gimnazijos sveikatinimo programos grupė  pateikia vis naujų iššūkių. Pirmasis iššūkis buvo  „Kasdien suvalgyk po 400 g daržovių ir vaisių“.  Šį mėnesį mokiniams siūlomas  kitas -  „Į savo kasdienį mitybos racioną įtraukti daugiau grūdinių produktų!“ Biologijos mokytoja, sveikatinimo grupės narė Zinaida Lukošiūnienė  pravedė žaidimą „AR  PAŽĮSTATE  GRŪDUS? “, kurio metu atpažinusiam ir teisingai įvardinusiam grūdą,  buvo įteikta dovana  - obuolys. Džiugu, kad visas  grūdines kultūras mokiniai puikiai atpažino. Renginio vedėjos pabrėžė, kad šie produktai  yra  energijos šaltinis, juose yra ne tik angliavandenių, bet ir baltymų, maistinių skaidulų, kai kurių vitaminų ir mineralinių medžiagų. Taip pat merginos akcentavo, kad   mityba būtų vertingesnė, reikėtų valgyti daugiau grūdų košių, iš visų grūdo dalių miltų pagamintą duoną, javainius ir makaronus, pirmenybę reikėtų teikti ne baltiems, o natūraliems ryžiams, kad vertingiausi yra viso grūdo miltai.  Renginio metu  Ingrida Račickienė, sveikatinimo grupės vadovė, išdalino klasių seniūnams informacines dovanėles „duoniuką“ su trumpu kvietimu priimti ir šį iššūkį. Kūno kultūros mokytojai Rita Zakienė ir Ričardas Digrys susirinkusiems mokiniams pravedė smagią mankštelę.

 

Tęskime iššūkių virusą!                                       

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144