2020-07-11, šeštadienis, 22:45.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 22:03, dienos ilgumas 16:54.

eTwinning projektas ,,Emocijų lėlės“ Raseinių lopšelyje-darželyje ,,Saulutė“

2020-06-22, Indrė Matevičienė
eTwinning projektas ,,Emocijų lėlės“ Raseinių lopšelyje-darželyje ,,Saulutė“

Raseinių lopšelyje-darželyje ,,Saulutė“ socialinė pedagogė Asta Kavaliauskienė ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Baležentytė 2020 m. vasario-birželio mėnesiais kvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus įsitraukti į autorių parengtą projektą ,,Emocijų lėlės“ eTwinning platformoje.

 

Svarbu paminėti, kad 2020-ieji – vaikų emocinės gerovės metai. O mūsų, suaugusiųjų, tikslas – padėti mažiesiems suprasti tai, ką jie išgyvena, todėl veiklos tikslingai kreipiamos į vaikų socialinę emocinę sveikatą ir jos stiprinimą.

 

Projekto ,,Emocijų lėlės“ tikslas - kurti lėles, atpažinti ir įvardinti savo emocijas, atrasti savo vietą bendraamžių grupėje.

 

Džiaugiamės, kad ne tik mūsų darželio pedagogai noriai įsitraukė į siūlomas veiklas, bet sulaukėme ir kitų įstaigų bendradarbiavimo. Šiame projekte dalyvavo Raseinių r. Ariogalos lopšelio-darželio socialinė pedagogė Aušra Vasilienė, Alytaus lopšelio-darželio ,,Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Stakutienė, Kauno lopšelio-darželio ,,Daigelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana Vaidotienė, Alytaus lopšelio-darželio ,,Saulutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Mencevičienė. Kiek kūrybos, darbo ir emocijų buvo pačiame lėlių gamybos procese, kiek istorijų įdėta kuriant lėlę, o svarbiausia – išreikšta emocija! Pasirodo, jog lėlę galima sukurti iš netikėčiausių medžiagų. Labai originalių ir nuotaikingų lėlyčių sulaukėme (ypač nuotolinio mokymosi metu) kada prie šio projekto siūlomų veiklų prisijungė ne tik šauniosios ikimokyklinio ugdymo mokytojos Reda Jocienė, Lina Puidokienė, Rasa Pocienė iš Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“, bet ir kūrybingų idėjų turintys vaikų tėveliai.

 

Sunku būtų įvardinti, kuri lėlytė yra gražiausia, kūrybiškiausia, stilingiausia, mieliausia, nes kiekviena iš jų - ypatinga, unikali, atspindinti patį lėlytės autorių. O ką gi veikti su susikurtomis lėlėmis? Žaisti, kalbėtis, mokytis išreikšti savo ir atpažinti kito jausmus, kurti vaidinimus, rasti savo vietą grupėje ir netgi mokytis išspręsti savo sunkumus. Juk  lėlytei padedant tai padaryti lengviau nei pačiam, tiesa?

 

Dėkojame visiems, kurie puoselėjo ir palaikė ,,Emocijų lėlių“ projekto idėją. Tikimės, kad šis laikas kartu kuriant ir panaudojant lėles buvo prasmingas ir leidžiantis kūrybos procese saugiai kalbėti apie savo emocijas!

 

Raseinių lopšelio darželio Saulutė socialinė pedagogė A. Kavaliauskienė,

                                                                              Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė R. Baležentytė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144