2019-02-18, pirmadienis, 21:12.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:47, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 9:55.

Edukacinė išvyka į Rumšiškes

2018-02-14
Edukacinė išvyka į Rumšiškes

2018m. vasario 10 d. su gera nuotaika išvykome į Rumšiškes, Lietuvos liaudies buities muziejų, kur vyko Šimtmečio Užgavėnės. Suvažiavo , turbūt, visa Lietuva. Tarp jų ir mes, Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus akordeonistai, su savo mokytoja Danute Nedzinskiene. Neužmiršome pasikviesti ir tėvelius.

 

Vykome, tikėdamiesi daug įspūdžių ,kurie papildys mūsų žinias apie liaudies papročius, tradicijas ir, aišku, gyvai pasiklausyti liaudiškų kapelų, kurių šventėje dalyvavo net 23. Linksmybių buvo daug! Šokome su persirengėliais sodybose, dainavome kartu su  ansambliais. Visi dalyvavome įvairiuose rungtyse ir laimėjome įvairius prizus. Teko ir pjūklu pjauti, ir puodynes daužyti, ir ant pagalio joti, ir su Lašininiu susikauti.

 

  Ne tik dainavome, šokome ar rungėmės, bet ir muziejaus kaukių dirbtuvėlėse turėjome galimybę pasigaminti nuostabias kaukes. Užsukome ir į kaukių parodą.  Užgavėnių paprotys – sotus valgymas, kuris nulemia mūsų visų gerą, sveiką ir sočią ateitį, todėl noriai ragavome tradicinio Užgavėnių patiekalo šiupinio, įvairių rūšių ir net  trispalvių  blynų.

 

Aplankę visų penkių Lietuvos regionų sodybas, linksmai praleidę laiką, vykome namo, aptarinėdami, kokia ypatingai graži buvo Morė, kokias įdomias kaukes matėme, kokie mums buvo įspūdingi Užgavėnių persirengėliai.

 

Akordeono 6 kl. mokinė Gabija Kaupaitytė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144