2018-06-24, sekmadienis, 04:17.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:53, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Edukacinė išvyka į Jurbarką

2017-09-06, Irma Rupeikienė
Edukacinė išvyka į Jurbarką

Naujus mokslo metus Ilgižių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai kasmet pradeda edukacine išvyka – nepasimokęs pats, kaip mokysi kitus? Išvykas didelėje paslaptyje laiko jų organizatorė direktorė A. Juškienė, kolektyvui belieka spėlioti: kur šį kartą?.. Patikėkite, dar neteko nusivilti.

 

  Šiemet lankėme netolimą (bet tokį nepažįstamą) kaimyną Jurbarką. O Jurbarkas pasigirti turi kuo: ir nuostabios Nemuno pakrantės, ir pasienio ruožas, ir senamiestis, ir turtinga istorija... Nuvykę į informacinį centrą, „praskriejome“ lėktuvėliu virš Jurbarko įžymių vietų. Lankėmės senojo dvaro teritorijoje, kur mus sutiko senoviniais rūbais pasipuošusios damos ir pasakojo dvaro istoriją, legendomis virtusias istorijas apie dvaro savininkus. O dvaro svečių namuose vyko edukacinė programa, kurios metu susipažinome su ano laikmečio madomis, stiliumi, išmokome moteriškų gudrybių, kaip perduoti savo jausmus vėduoklės, skėčio, nosinaitės pagalba. Mokėmės senovišką valsą, dvaro „ponia“ pabūrė kortomis toms, kurios norėjo sužinoti ateitį, vaišinomės arbatėle. Apžiūrėjome ekspoziciją, kuri įsikūrusi per abu aukštus ir galima pasimatuoti net karių aprangą.

 

   Vėliau keliavome po patį Jurbarką, sužinojome jo istoriją, vaikštinėjome po senamiestį, lankėme rūsius, domėjomės gyvenusios žydų bendruomenės gyvenimu, ragavome macų ir saldumynų, skirtų vaikų raminimui. Tada keliavome į Smalininkus, gidė davė užpildyti „laikinus leidimus“ vykti į pasienio zoną. Smalininkuose apžiūrėjome vandens lygio matuoklę, stebėjimo bokštelį, geležinkelio stotį ir kitus išlikusius senovinius pastatus, klausėmės ir stebėjomės kadaise buvusiu be galo versliu miesteliu.

 

   Kiekviena kelionė praturtina mus, buvimas kartu teikia džiaugsmo! Dėkojame direktorei A. Juškienei, kuri palaiko mūsų norą keliauti, suburia visus ir kaskart nustebina.

 

Irma Rupeikienė, mokytoja

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440